23.9.2022

Bez gólu to nepůjde. Junioři doma nestačili na lídra z Vítkovic

Junioři pardubického Dynama nepovedený začátek nové sezony nezlomili. Na domácí půdě tentokrát vůbec neskórovali a s lídrem DHL Extraligy juniorů prohráli výsledkem 0:3. Do vedení se Vítkovice dostaly rychlou brankou ve druhé třetině, výhru pak pečetily v přesilové hře. Pardubice tak zůstávají se ziskem dosavadních šesti bodů ze sedmi zápasů dvanácté.

Extraliga juniorů, 7. kolo, pátek 23.9.2022, Pardubice, enteria arena

0:3
0:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 21:06 Kotásek (Krejsa, Bystroň; 5/5), 52:50 Macias (Bystroň, Smolka; 5/4), 58:01 Kotásek (5/5). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Polák, Roupec. Diváci: 50. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Tomas, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Prčík, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Krčmarský, Milata, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl.

Do utkání proti Vítkovicím vstupovalo Dynamo v roli týmu, který se pokusí překonat kvalitní obranu soupeře a zvrátit tím papírové předpoklady. I přesto, že favoritem byli hosté, byly v úvodním dějství více střelecky aktivnější Pardubice, které ale pravidelně narážely na bezchybného brankáře Bartošáka. Nadějné brankové příležitosti měly především v přesilových hrách, zužitkovat se jim ale výhodu jednoho muže v poli nepodařilo.

Skóre se poprvé měnilo šestašedesát vteřin po začátku druhé třetiny, kdy pardubického gólmana Matěchu prostřelil Alex Kotásek. Na vedoucí trefu hostujícího celku, který je zároveň průběžným lídrem tabulky DHL Extraligy juniorů, mohli domácí zareagovat, v koncovce se jim ale nedařilo.

I ve třetí dvacetiminutovce pokračovalo marné dobývání bezchybné vítkovické defenzívy, domácím se kouzlo gólmana Bartošáka odčarovat nepodařilo. Navíc hosté udeřili v jedné z přesilových her, kterou gólovou tečkou zakončil sedm minut před koncem zápasu Macias.

A když v čase 58:01 upravil na konečných 3:0 druhým gólem v zápase Alex Kotásek, bylo jasné, že Dynamo svůj dosavadní bodový zisk nerozšíří.