8.10.2022

Junioři odjíždí z Mladé Boleslavi bez bodu. Prohráli těsně 0:1

Pardubičtí junioři odjíždějí po nejtěsnější možné porážce z Mladé Boleslavi bez bodu. Po bezbrankových prvních dvou třetinách se jako jediní prosadili domácí, když Matěchu překonal Zvagulis. Dynamo nenašlo na jedinou branku Bruslařů odpověď a prohrálo 0:1.

Extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 8.10.2022, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:0
0:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 41:10 Zvagulis (Hradec; 5/5). Rozhodčí: Sýkora, Domský – Lhotský, Jurak. Diváci: 87. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0.
Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Křepelka, Jasečko, Vochvest, Hrouda, A. Vlasák – M. Vlasák, Hradec, Malínek, Gardoň, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Leden, Vyroubal.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Paleček, Tomas, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Ihned na začátku první třetiny se do šance dostal pardubický Chabada, který pálil od modré, Stuchlík jeho střelu zastavil a připsal si první zákrok. Poté přišlo vyloučení na domácí straně, ale Dynamo při přesilové hře si nedokázalo vytvořit větší šanci. Polák si najel potom před Matěchu, a snažil se dorážet puk za jeho záda, pardubický brankář kotouč zastavil. V deváté minutě přišlo vyloučení také na hostující straně, Vlasák vystřelil z mezikruží, ale jeho střela šla příliš vysoko. Střelu z levého kruhu poté vyslal Kloz, Stuchlík jeho střelu schoval do lapačky. Do konce třetiny se nic vážného nestalo.

Ve druhé třetině se puku ihned ujali mladoboleslavští hráči, jmenovitě Polák s Vlasákem, první jmenovaný nahrával druhému, který zakončoval, Matěcha byl ale na jeho střelu připraven a schoval puk do lapačky. Poté nahození Sydorenka od levého kruhu ukryl Stuchlík v lapačce. Ve 26. minutě to vypadalo že půjde Mladá Boleslav do vedení, ale Matěcha proti Sypeckému předvedl parádní zákrok. Potom si Pardubice zahrály početní výhodu, při níž Štetka vypálil od modré ostrou střelu, ale domácí brankář ji zastavil. Před koncem druhé třetiny mohl pardubický Kloz poslat Dynamo do vedení, kdy Tomas střílel na Stuchlíka, který střelu vyrazil a kotouč se odrazil ke Klozovi, který mohl zakončovat do prázdné brány, to se mu ale nepodařilo.

Po uplynutí minuty ve třetí třetině šla Mladá Boleslav do vedení, Kristers Zvagulis uklidil puk za záda Matěchy, který vystřelil z mezikruží - 1:0. Tomas si poté najel před Stuchlíka, kde chtěl vystřelit, ale byl zablokován jedním z domácích hráčů. Křepelka potom z pravé strany trefil levou tyč. Domácí si poté drželi puk na svých holích, a Dynamo se dlouhou dobu nedostalo to útočného pásma. V 54. minutě si Pardubice zahrály přesilovou hru, při níž Kalužík pálil od modré, kde se před bránou ještě snažil tečovat Paleček, ale branka z toho nebyla. Do konce zápasu se nic nestalo a Dynamo tak prohrálo 1:0.