28.10.2022

Junioři nevyužili osm přesilovek a s Jihlavou padli

Juniorka Pardubic jela do Moravských Budějovic k souboji s Jihlavou posílená o domácí otočku proti Litvínovu. Jenže pět nevyužitých přesilových her v první třetině a hned v úvodu druhé třetiny inkasovaná branka daly ráz dalšímu průběhu. Na 2:0 navíc navýšil využitou přesilovkou Pavelec, ve 47. minutě už jen snížil Sydorenko. I přes velké šance v úplném závěru už bohužel Dynamo nevyrovnalo a naopak do prázdné brány definitivně rozhodl Peš.

Extraliga juniorů, 17. kolo, pátek 28.10.2022, Moravské Budějovice, Zimní stadion

Dukla Jihlava

3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 20:41 Sojka (Klapica, Vovsík; 5/5), 29:49 Pavelec (Tomšík, Rauš; 5/4), 58:54 Peš (Báťa; 5/5) – 46:48 Sydorenko (Tvrdík, Bárta; 5/5). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Polák, Kráľ. Diváci: 145. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dukla Jihlava: Maláč – Vandas, Chvátal, Ludvík, Vovsík, Matějíček, Šabatka, Tomšík – Coufal, Báťa, Modl, Klapica, Pavelec, Rauš, Kravec, Peš, Bulík, Broš, Sojka, Straka.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Dynamo si hned od úvodních minut vynutilo aktivní hrou čtyři tresty Jihlavy během prvních deseti minut, ale ani 31 vteřin dlouhou přesilovou hru pěti proti třem nedokázalo potrestat. Nejblíže ke gólu byl Štetka, který přebral přihrávku na pravém kruhu, ale netrefil dobře a Maláč zasáhl. Ani v páté početní výhodě Pardubice neuspěly a naopak musel brankář Borovička čelit v poslední minutě střele Adama Sojky, který byl už před brankářem příliš blízko a puk nad beton nezvedl.

Jenže hned na startu druhé třetiny našel Klapica na brankovišti Adama Sojku, který vstřelil vedoucí branku utkání – 1:0. Poté se ale snažil vyrovnat Sydorenko, ale bránící hráči domácích mu v tom zabránili. Gólu se nedočkal ani obránce Koudelka, který z kruhu neprostřelil Maláče. Do výhodné přesilovky proti třem se dostala i Dukla, tu sice nevyužila, ale proti čtyřem už za záda Borovičky dostal puk Daniel Pavelec, který měl volný prostor pro zakončení – 2:0. Ve 27. minutě obral obránce o kotouč Rauš, jenž poslal puk na Pavelce, který si počkal se zakončením a znovu vrátil na Adama Rauše, ten už ale nezakončil ideálně.

Junioři Pardubic ale v průběhu třetí třetiny snížili a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Po nepovedené střele od modré čáry nad břevno se puk odrazil k Mykytovi Sydorenkovi, který čekal u tyče a dorazil puk do brány domácích – 2:1. Při snaze srovnat stav ale nechala pardubická obrana otevřená dvířka Chvátalovi, který vzal střelu na sebe, Borovička ale včas zakročil. V 55. minutě měl možnost vyrovnat také Adrian Gromadzki, který střílel do horního rohu branky. Výborný Maláč ale jeho úmysl přečetl. Při hře bez brankáře si Dynamo vytvořilo další velkou šanci, kdy Chabada vypálil puk od modré a následně si jej našel před bránou Tadeáš Kalužík, který si ale brankáře nepoložil a včas na něj neposlal puk. Maláč chytil i střelu Gromadzkiho. O konečném skóre rozhodl střelou do prázdné brány Hynek Peš – 3:1.