11.3.2022

Dorostenci nestačili na Plzeň ani podruhé, v osmifinále končí

Dorostenci pardubického Dynama odehráli druhé utkání osmifinálové série proti Plzni, bohužel stejně jako na soupeřově ledu to na výhru nestačilo. První třetinu po dobrém výkonu drželo Dynamo bezgólovou, druhá třetina se ale vydařila lépe hostům, kteří ji vyhráli 4:1. Při brzké hře bez brankáře se Dynamo snažilo ještě snížit, ale na konečných 5:1 upravil Benák. Pro pardubické dorostence znamenají dvě porážky proti silné Plzni konec ve vyřazovacích bojích.

Extraliga dorostu, OF2, pátek 11.3.2022, Pardubice, enteria arena

1:5
0:0, 1:4, 0:1
Branky a nahrávky: 34:56 Fiala (Sopoušek, Turena; 5/4) – 22:37 Hořejší (Benák, Mazanec; 5/5), 22:54 Beran (Reiser; 5/5), 30:13 Hořejší (Mazanec, Benák; 5/5), 39:48 Kučera (Pittr; 5/3), 55:17 Benák (Lučan; 5/5). Rozhodčí: Labuta – Jurak, Teršíp. Diváci: 95. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Střely na branku: 29:44. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Kaštánek – Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Kalužík, Kučera.
Plzeň: Jansa – Jiříček, Lučan, Hromádka, Buzek, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.

Úvodní třetina duelu mezi Dynamem Pardubice a Plzní nám žádný gól nenabídla, hokej se hrál ovšem aktivní se spoustou soubojů a tvrdých dohrávek na obou stranách. V největší šanci se zjevil ke konci přesilové hry ve 14. minutě Úlehla, jehož střela po několika tečích proskákala mimo branku. Na druhé straně zahrozil z úniku Titlbach, proti jehož střele ale Matěcha tolik práce neměl, protože puk netrefil ideálně.

Hned do druhé třetiny ale Dynamo nevstoupilo nejlépe, protože ve 23. minutě už vedli hosté 2:0, když se nejprve střelou nad beton trefil kapitán Marek Hořejší a druhý gól byl připsán Matyáši Beranovi, když už Matěcha nestačil skákající puk zastavit a bruslí si jej nešťastně srazil za svá záda. Ve 31. minutě už Plzeň vedla 3:0, když po kombinační akci našel Mazanec Marka Hořejšího, jenž podruhé zasunul puk za bezmocného brankáře – 0:3. Dynamo se však v přesilové hře ještě vrátilo do hry. Adam Fiala byl volný v mezikruží, a tak napálil puk, který skončil až v horním růžku soupeřovy brány – 1:3. Jenže dvanáct vteřin do konce druhé třetiny zmrazil pardubické mladíky gólem při dvojnásobné početní výhodě Jan Kučera – 1:4.

Z druhého gólu se už radovali Pilař s Kaštánkem, jenže podle názoru rozhodčího puk nepřešel brankovou čáru a gól tedy neuznal. Dynamo chtělo skórovat, proto se už sedm minut před koncem rozhodli trenéři odvolat brankáře, ale prázdnou bránu trefil Adam Benák – 1:5.