10.12.2021

Dorost těsně prohrál na ledě Havlíčkova Brodu

Pardubičtí dorostenci dnes nastoupili ke svému prvnímu utkání v nástavbové části. Dynamo vstřelilo jako první gól ve čtvrté minutě, ale nakonec o vedení přišlo. I když se Pardubicím podařilo v poslední minutě snížit, na body to nestačilo a na ledě Havlíčkova Brodu prohrály 4:3.

Extraliga dorostu, 3. kolo, čtvrtek 9.12.2021, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina

Havlíčkův Brod

4:3
0:1, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 27:37 Koubek (Vaněček, Adam; 5/5), 29:35 Teplý (Kupriianov, Gutsu; 5/5), 55:41 Koubek (Nosek, Fiala; 5/5), 58:22 Nosek – 04:56 Dostál (Vrba; 5/5), 45:55 Bartoň, 59:04 Vrba (Kučera; 5/5). Rozhodčí: Karpíšek – Kučera, Smetková. Diváci: 38. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Havlíčkův Brod: Ferdus – Adam, Vaněček, P. Mrtka, Novotný, R. Mrtka, Chymo, Ondruš – Teplý, Kuprijanov, Gutsu – Fiala, Bakus, Nosek – Smetánka, Koubek, Prchal – Bernard ).
Dynamo Pardubice: Červinka – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Hemský, Kaštánek – Bolehovský, Hiemer, Jedlička, Dostál, Bartoň, Turena, Vrba, Kučera.

Úvodní vhazování vyhrály Pardubice. První pěknou akci měl Mrtka, ale Červinka střelu vyrazil betony. Ve čtvrté minutě se už Dynamo radovalo po střele Dominika Dostála, který prostřelil Ferduse -0:1. Domácí se snažili také vstřelit gól, ale Pardubice je nepouštěly ke střelám. V závěru třetiny měl šanci ještě Ondřej Vrba a na druhé straně Josef Teplý, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat.

Hned na začátku druhé třetiny si Pardubice zahrály přesilovou hru, při které mě plno šanci Samuel Šmerda, ale Ferdus všechny střely pochytal. Poté se do dobré střelecké pozice dostal Kuprijanov, Červinka ale vše zlikvidoval. Ve 27 minutě bylo vyrovnáno, střela která byla vyslána na Červinku byla tečovaná Koubkem, který zakončoval-1:1. Hned o dvě minuty později po obrovském tlaku šli domácí do vedení-2:1. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Ihned po vhazování se vydal do útoku Teplý. Jeho rána ale minula pardubickou branku. Dynamo se pak dostalo do přečíslení, při kterém Hiemera promáchl gólovou šanci. O pár vteřin později bylo znovu vyrovnáno. Šimon Bartoň vyslal střelu z ostrého úhlu a ta Ferdusovi propadla ve výstroji-2:2. Hned potom měl havlíčkobrodský kanonýr neuvěřitelnou šanci, kterou nevyužil. Do samostatného úniku se také dostal Vrba, ale orazítkoval jen horní tyč branky. V 55 minutě šli znovu do vedení domácí po střele Koubka-3:2. Hosté pak zkusili hru bez brankáře, která neskončila dobře, protože domácí přidali čtvrtou branku-4:2. Pardubicím se ale podařilo ještě v poslední minutě snížit po střele Ondřeje Vrby na 4:3.