11.12.2021

Dorostenci si pohlídali domácí zápas a berou všechny tři body

Dorostenci Dynama vstoupili do utkání úspěšně a po gólech Černého a Kučery vedli po první třetině 2:0. Druhá třetina nám ukázala pouze jeden gól, a to na druhé straně na rozdíl jedné branky snížil Judiak. Rychlým startem zahájil pardubický útok třetí třetinu, když se prosadil Bartoň, zbytek utkání si již Pardubice pohlídaly a udržely všechny tři body doma.

Extraliga dorostu, 4. kolo, sobota 11.12.2021, Pardubice, enteria arena

Kobra

3:1
2:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 10:03 Černý (Oliva; 5/5), 15:31 Kučera (Bolehovský, Sopoušek; 5/5), 40:54 Bartoň (Straka; 5/5) – 24:45 Judiak. Rozhodčí: Wagner – Kopecký, Obr. Diváci: 50. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Červinka (Antoš) – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Pecina, Maštalíř, Oliva, Holec, Straka, Kaštánek – Bolehovský, Hiemer, Bartoň, Čerevko, Černý, Vrba, Kučera.
Kobra: Bašta (Grygoraskchuk) – Mack, Mráz, Cibulka, Nácovský, Morávek, Seidler, Stanko – Holec, Kovář, Palaščák, Fáber, Routa, Štípek, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.

Dynamo diktovalo tempo hry od začátku utkání, to ukázala hned první šance Pardubic, ve které Straka našel volného Maštalíře, který se díky dobrému zákroku Bašty neprosadil. To se podařilo v jedenácté minutě Markovi Černému, ten se po Olivově střele od modré probojoval k puku a poslal Dynamo do vedení – 1:0. O pár minut později, konkrétně v šestnácté minutě, dokázal zvýšit vedení Dynama Dominik Kučera, jenž po dlouhé kombinaci na polovině soupeře vyslal střelu pod břevno Baštovy branky – 2:0.

Začátek druhé třetiny byl v režii Kobry, ta snížila vedení Dynama ve 25. minutě zásluhou Štefana Judiaka, jemuž sólovou akcí a následným zakončením k tyči podařilo dostat Kobru na rozdíl jedné branky – 2:1. Hosté pokračovali ve své hře a možnost srovnat skóre dostal Rouha, jenž se dostal k volnému puku, avšak díky skvělému přesunu Antoše nedokázal srovnat. Dynamu se také podařilo dostat do šance, poté co Kučera hledal před brankou volného Bolehovského, kterému se však nepodařilo dostat puk do branky.

Třetí třetinu zahájil Straka bleskovým protiútokem, při kterém našel na poslední chvíli volného Šimona Bartoně, který zakončil svou šanci mezi betony Bašty – 3:1. Podobně jako u předchozí šance rozjel tentokrát Úlehla rychlý útok a vyslal do dobré pozice Hiemera, ten ale nedokázal zakončit, jelikož mu na poslední chvíli sjel puk z hokejky. Dynamo si již poté pohlídalo závěr utkání a vybojovalo všechny tři body.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Vyhráli jsme a to je pozitivní. Máme hodně okleštěnou sestavu, jelikož hrajeme asi bez devíti hráčů, takže jsme zapojili hráče z B-týmu, což je také pozitivní, že si zahrají za áčko. V zápase byly hezké věci, ale také špatné věci, asi jako v každém mládežnickém zápase.“