6.1.2022

Dorost nedokázal v Táboře skórovat, odjel bez bodu

Pardubičtí dorostenci jeli na první zápas v novém roce do Tábora. Bohužel nedokázali skórovat a odjíždí domů s porážkou. Dynamo na ledě Tábora prohrálo 0:4.

Extraliga dorostu, 5. kolo, čtvrtek 6.1.2022, Tábor, Zimní stadion

Tábor

4:0
1:0, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 18:07 Šindelář (Cícha, Pospíchal; 5/3), 21:39 Kofroň, 29:57 Cícha, 33:02 Kupka (Pospíchal; 5/5). Rozhodčí: Trnka – Karda, Bublová. Diváci: 135. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 4:0. Průběh utkání: 4:0.
Tábor: Tesař – Bůžek, Shaklein, Šťastný, Cícha, Ondřej, Šíma – Šindelář, Kofroň, Dušek, Špánek, Kupka, Fábera, Vlček, Pospíchal, Eremiáš.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Straka, Kaštánek – Kantor, Bolehovský, Hiemer, Jedlička, Dostál, Bartoň, Pražan, Novák, Vrba, Kučera.

V úvodu zápasu si Pardubice zahrály přesilovou hru, při které se hned do šance dostal Bolehovský, ale domácí brankář střelu schoval do lapačky. Na druhé straně Matěcha nemusel moc zasahovat až do 6. minuty, kdy byl Sopoušek vyloučen. Tábor ale přesilovku nevyužil. Poté se zápas odehrával ve vyrovnaném tempu. Oba týmy měly šance, ale žádná z nich neskončila gólem. V 18. minutě se už radoval Tábor, kdy hostujícího Matěchu překonal Šindelář – 1:0.

Na začátku druhé třetiny bylo nařízeno trestné střílení a domácí odskočili na dvoubrankové vedení – 2:0. Potom byli hráči Dynama dvakrát za sebou vyloučeni, ale oslabení vždy zvládli. Ve 30. minutě domácí Cícha prostřelil Matěchu a Tábor vedl 3:0. Po třech minutách ale Dynamo už prohrávalo 4:0. Pardubického brankáře překonal Kupka. Ve druhé třetině se už nic nestalo.

Ve třetí třetině žádný gól nepadl. Dynamo hrálo dvakrát přesilovou hru, při které nedokázalo skórovat. Do větší šance se dostal Jedlička, ale ten jen trefil horní tyč branky. Na konci třetiny ještě vznikla menší potyčka mezi hráči, dokonce byl jeden z domácích hráčů vyloučen do konce utkání za podkopnutí. Ve třetině se už nic nestalo a Pardubice prohrály 0:4.