3.2.2022

Osmá výhra! Dorost porazil i Havlíčkův Brod

Pardubičtí dorostenci jeli na další zápas do Havlíčkova Brodu, kde ze začátku prohrávali, ale to se jim podařilo otočit a vyhrály 4:1. Zároveň si připsali osmou výhru v řadě.

Extraliga dorostu, 13. kolo, čtvrtek 3.2.2022, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina

Havlíčkův Brod

1:4
1:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky:11:17 Bakus (Vaněček; 5/5), 23:05 Kaštánek (Lempach, Sopoušek; 5/5), 29:38 Kučera (Pražan; 4/5) 38:36 Novák (Holec; 5/5), 48:07 Fiala (Pilař, Dostál; 5/5) . Rozhodčí:Přemysl Skopal – Patrik Augusta, Marek Tichý. . Vyloučení: 2:2 . Využití:0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 68 . Střely na branku: 17:33 (5:15, 5:10, 7:8) . Průběh utkání: 1:0, 0:3, 0:1 .
Havlíčkův Brod: Ferdus – Adam, Vaněček, Mrtka, Chymo, Mrtka, Ondruš, Novotný – Bakus, Kuprijanov, Teplý – Smetánka, Bernard, Nový – Fiala, Koubek, Nosek
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Křečan, Kaštánek – Lempach, Bartoň, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Vrba, Kučera

Pardubice se ihned po vhazování dostaly do útoku, Kučera se z pravé strany dostal před bránu a vystřelil bekhendem, Ferdus ale jeho střelu vyrazil. Na druhé straně se dostal ke střele z pravého kruhu Koubek, jeho zakončení Matěcha schoval do lapačky. V jedenácté minutě šli domácí do vedení, Vaněček nahodil puk před bránu, kde ho tečoval Patrik Bakus, který uklidil puk do brány – 1:0. Za chvíli mohli hosté vyrovnat, Lempach vystřelil do levého rohu, ale domácí brankář střelu dokázal vyrazit. Ke konci třetiny byl vyloučen jeden z pardubických hráčů a ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Kučera, ale Ferdus pokus o vyrovnání zneškodnil.

Na začátku druhé třetiny bylo srovnáno, Lempach zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal Tomovi Kaštánkovi, který pěknou ranou k pravé tyči překonal havlíčkobrodského brankáře – 1:1. Poté si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž šlo do dvoubrankového vedení, Pražan nahrál Dominiku Kučerovi, jenž přesnou střelou z první překonal Ferduse – 1:2. Potom se hrálo ve vyrovnaném tempu až do 38. minuty, kdy Pardubice přidaly třetí branku, Holec našel rozjetého Jakuba Nováka, který zakončoval – 1:3. Na konci třetiny se i domácí dostali do velké šance, Smetánka nahrával Novému, který střílel z první, ale trefil jen Matěchu.

Ve třetí třetině se Kučera s Novákem hnali do útoku, nejdříve Novák střílel do odkryté klece, kterou ale netrefil, poté se kotouč odrazil ke Kučerovi, ten však trefil tyč. Ve 48. minutě z levého kruhu vystřelil Adam Fiala, který zvýšil vedení Dynama na 1:4. Potom se domácí hráči dostali po dlouhé době do útočného pásma, kde Smetánka zkoušel překonat pardubického Matěchu, to se mu ale nepodařilo. V závěru třetiny se Nosek dostal do samostatného úniku, kde střílel mezi betony, ale hostující brankář střelu zastavil a Pardubice si připisují osmou výhru v řadě.