18.2.2022

Dorost prohrál v prodloužení. Domů veze jeden bod

Pardubičtí dorostenci jeli na další zápas do Tábora, kde se jim podařilo už na začátku první třetiny skórovat. I když Dynamo vedlo o dvě branky, tak domácí vždy vyrovnali a zápas musel jít do prodloužení. Pardubice prohrály v prodloužení na ledě Tábora 5:4.

Extraliga dorostu, 15. kolo, čtvrtek 17.2.2022, Tábor, Zimní stadion

Tábor

5:4
1:2, 1:2, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 02:45 Sabiniok, 22:13 Seidl (Bůžek, Eremiáš; 5/5), 45:52 Eremiáš (Cícha, Fábera; 5/5), 59:49 Cícha (Bůžek; 5/5), 00:29 Cícha – 01:30 Kučera (Vrba; 5/5), 04:48 Pilař (Kantor, Fiala; 5/5), 37:01 Vrba (Oliva, Kučera; 5/5), 37:22 Fiala (Dostál, Sopoušek; 5/5). Rozhodčí: Ovsík – Bernard, Teršíp. Diváci: 100. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.
Tábor: Tesař – Bůžek, Bouška, Cícha, Ondřej, Šíma – Kofroň, Dušek, Špánek, Kupka, Fábera, Lutovský, Seidl, Vlček, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek – Kantor, Bartoň, Hiemer, lempach, Dostál, Pilář, Fiala, Novák, Vrba, Kučera.

Ihned na začátku první třetiny se radovaly Pardubice, kdy Vrba nahrával před branku Dominiku Kučerovi, který puk uklidil za záda Tesaře – 0:1.Poté byl vyloučen jeden z domácích hráčů, a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při níž se ale dostal do útoku Tábor a Sabiniok vyrovnal na 1:1.O dvě minuty později šli hosté znovu do vedení, kdy Kantor s Fialou vytvořili pěknou nahrávku pro Víta Pilaře, a ten zakončoval – 1:2. V první třetině se už nic vážného nestalo.

Po uplynutí dvou minut ve druhé třetině táborský Sabiniok opět vyrovnal na 2:2. Ve 37. minutě se do útočného pásma dostaly Pardubice a Matěj Oliva pálil z mezikruží a poslal hosty znovu do vedení – 2:3. O pár vteřin později šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy Dostál s Adamem Fialou se hnali před domácího brankáře a první jmenovaný nahrával druhému, a ten zakončoval – 2:4.

Na začátku třetí třetiny domácí Eremiáš vystřelil od modré a prostřelil pardubického Matěchu – 3:4. Poté si Pardubice zahrály přesilovou hru, při níž měly plno šancí, ale žádnou z nich nedokázaly využít. Hostující Oliva se potom dostal do samostatného úniku, ale domácí Tesař střelu schoval do lapačky. Ke konci třetiny, kdy si hosté mysleli, že zápas zvládnou, Matyáš Cích překonal Matěchu a zápas musel jít tak do prodloužení – 4:4.

Ihned na začátku prodloužení se kotouče ujal Cícha, který přidal pátou branku Tábora a tím zajistil jejich výhru. Dynamo tak prohrálo na ledě Tábora 5:4.