24.2.2022

Dorost vyhrál na jihu Čech. Výhru zařídil Turena

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas v Českých Budějovicích, ve kterém nejdříve prohrávali, ale poté zápas otočili a vyhráli 5:3. O výhru se hlavně postaral Milan Turena, který dal hattrick a Dynamo si tak připsalo třetí výhru v řadě.

Extraliga dorostu, 17. kolo, čtvrtek 24.2.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

3:5
1:0, 1:1, 1:4
Branky a nahrávky: 19:08 Kotalík (Vachun, Strnad; 5/5), 25:00 Aulický (Humeník, Lukáš; 5/4), 39:24 Fiala (Novák; 5/5), 46:29 Kučera (Kantor; 5/5), 55:16 Turena (Fiala, Novák; 5/5), 56:21 Turena (Kučera, Kaštánek; 5/5), 58:31 Drančák (Kotalík; 6/5), 59:22 Turena (Novák; 5/5) . Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Tuháček . Vyloučení: 4:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: . Diváci: 112 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4 .
České Budějovice: Cinka – Lukáš, Váňa, Šíma, Vachun, Schmidtmayer, Fábera, Gřegořek – Aulický, Kotalík, Schuppler, Šimon, Strnad, Humeník, Lukeš, Postl, Hoch, Drančák.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek, Kantor, Bartoň, Hiemer, Lempach, Dostál, Pilař, Fiala, Novák, Turena, Kučera.

Do první střelecké pozice zápasu se dostali domácí, kdy od modré vypálil Fábera, ale Matěcha jeho střelu viděl. Poté se znovu dostali domácí do přečíslení dva na jednoho, ale pardubický brankář střelu zneškodnil. Na druhé straně se v pěkné šanci ocitl Kučera a poté Turena, ale ani jeden z nich nedokázal domácího Cinku překonat. V poslední minutě úvodní třetiny domácí otevřeli skóre, kdy nahození Vachuny dokázal tečovat před brankou Kotalík a tím překonal Matěchu – 1:0. O pár vteřin později mohli jít České Budějovice do dvoubrankového vedení, kdy Schuppler střílel z rohu, ale pardubický brankář zasáhl lapačkou.

Na začátku druhé třetiny, se dostal do samostatného úniku pardubický Hiemer, jeho rána ale mířila jen do Cinky. Ve 25. minutě Motor přidal druhou branku v zápase, kdy Aulický využil přesilovou hru – 2:0. Potom se do pěkné střelecké pozice dostal pardubický Maštalíř, který střílel z mezikruží, ale jeho střelu domácí Cinka vyrazil do ochranné sítě. Těsně před koncem druhé třetiny Dynamo snížilo na 2:1. Adam Fiala střelou do levého horního rohu prostřelil budějovického Cinku.

Ihned po vhazování ve třetí části domácí Šimon rychle vypálil, jeho střelu Matěcha zastavil pohotovým zákrokem. Ve 46. minutě bylo vyrovnáno, kotouč se dostal mezi kruhy na hůl Dominika Kučery, který přesnou ranou pod horní tyč překonal budějovického Cinku – 2:2. Pardubice v 55. minutě šly do vedení, kdy po velkém závaru před brankou dostal puk za záda Cinky Milan Turena – 2:3. O minutu později Kučera nahrával Milanu Turenovi a ten dal svůj druhý gól večera a zároveň čtvrtý Dynama – 2:4. Ke konci třetiny domácí odvolali brankáře a využili toho, protože Drančák snížil na 3:4. Pár vteřin před koncem třetí třetiny Pardubice přidaly pátou branku, o kterou se opět postaral Milan Turena a připsal si tak hattrick – 3:5. Dynamo na ledě Českých Budějovic vyhrálo 5:3.