2.3.2022

Dorost rozstřílel vysoko Kobru Praha!

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas na ledě pražské Kobry, kde hned v první třetině vedli 4:1. V tomto zápase padly na obou stranách tresty do konce utkání. Dynamo v utkání nastřílelo jedenáct gólů a vyhrálo tak na ledě Kobry 11:2.

Extraliga dorostu, 19. kolo, středa 2.3.2022, Praha - Kobra, Zimní stadion HC Kobra Praha

Kobra

2:11
1:4, 0:4, 1:3
Branky a nahrávky: 12:16 Palaščák (Mráz; 5/5), 45:06 Nácovský – 05:29 Novák (Kučera; 5/5), 10:11 Turena (Novák, Kučera; 5/5), 11:19 Pražan (Hiemer, Dostál; 5/5), 17:53 Kantor (Pilař, Fiala; 5/5), 24:09 Kučera, 33:35 Fiala (Sopoušek, Pilař; 5/5), 37:59 Bartoň (Fiala; 5/5), 39:59 Fiala (Šmerda, Pilař; 5/5), 50:42 Novák (Turena; 5/5), 57:00 Maštalíř (Hiemer; 5/5), 57:51 Kučera (Turena; 5/3). Rozhodčí: Trnka – Zedníková, Stacho. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 4:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8, 2:8, 2:11.
Kobra: Bašta (Grygoraskchuk) – Mráz, Nácovský – Palaščák, Fáber, Jindrák.
Dynamo Pardubice: Antoš – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec – Kantor, Bartoň, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Kučera.

Hned na začátku první třetiny šly do vedení Pardubice, kdy Kučera nahrával do mezikruží Jakubovi Novákovi, který poslal puk za záda Bašty – 0:1. Poté se do rychlého útoku dostali hostující hráči, jmenovitě Novák s Milanem Turenou a první jmenovaný nahrával druhému a ten poslal Dynamo do dvoubrankového vedení 0:2. O minutu později přidaly Pardubice třetí branku, kdy Tadeáš Pražan pálil od modré a prostřelil domácího brankáře 0:3. Na druhé straně se dostala Kobra před Antoše a ve dvanácté minutě se také radovala, kdy Palaščák překonal pardubického brankáře – 1:3. Ke konci druhé třetiny se Tadeáš Kantor dostal do samostatného úniku a přidal čtvrtou branku Dynama – 1:4.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen do konce utkání pardubický Dostál za nedovolené bránění a Kobra si zahrála pětiminutovou přesilovou hru. Pardubice se ale ve vlastním oslabení dostaly do útočného pásma, jmenovitě Dominik Kučera, který přidal další branku Pardubic – 1:5. Ve 33. minutě Adam Fiala vystřelil od modré a pošesté v zápase překonal pražského Baštu – 1:6. Poté se domácí Kovář dostal do šance, ale Antoš střelu schoval do lapačky. Ve 38. minutě Pardubice přidaly sedmou branku, kdy Šimon Bartoň prostřelil domácího brankáře – 1:7. Dynamu ale sedm branek nestačilo a ke konci druhé třetiny Adam Fiala přidal osmou branku – 1:8.

Ve třetí třetině si ihned domácí zahráli přesilovou hru, při níž Nácovský snížil skóre na 2:8. V 50. minutě se Jakub Novák dostal před pražského brankáře a poslal puk do horního rohu – 2:9. Poté Dynamo přidalo desátou branku v utkání, o kterou se tentokrát postaral Marek Maštalíř – 2:10. Dva domácí hráči byli potom vyloučeni a Pardubice si zahrály přesilovou hru pět na tři, kterou využil Dominik Kučera a přidal tak jedenáctou branku Dynama – 2:11. Ke konci třetí třetiny byl ještě domácí Nácovský vyloučen do konce utkání za nesportovní chování, ale to už se v zápase nic nestalo a Dynamo zvítězilo 11:2.