5.3.2022

Dorostenci zvládli poslední zápas před play off! Doma porazili Tábor

Pardubičtí dorostenci přivítali v posledním zápase sezóny Tábor. Hosté se dokázali dostat do vedení, ale Dynamo ještě do konce třetiny srovnalo. V druhé třetině již dorostenci z Pardubic dominovali, což se projevilo i na skóre. Poslední část zápasu si Dynamo pohlídalo a vysokou výhrou 7:1 si odnáší všechny tři body.

Extraliga dorostu, 20. kolo, sobota 5.3.2022, Pardubice, enteria arena

Tábor

7:1
1:1, 3:0, 3:0
Branky a nahrávky: 17. Novák (Sopoušek, Pražan), 22. Kučera (Novák, Turena), 26. Kantor, 32. Turena (Novák), 41. Pražan (Holec, Dostál), 43. Úlehla (Kučera), 44. Dostál (Oliva) – 9. Sabiniok (Šindelář). Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Serbus. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:17. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Červinka (Antoš) – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek, Kantor, Bartoň, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Kučera.
Tábor: Spálenka – Anděl, Bůžek, Shaklein, Bouška, Céza, Cícha, Bačo, Křepelka, Šindelář, Kofroň, Dušek, Mohyla, Fábera, Seidl, Pospíchal, Sabiniok.

Oba týmy vstoupili do utkání aktivně a již v druhé minutě mohl poslat Tábor do vedení Bůžek, který střelu golfem jen těsně minul branku Červinky. Dynamo zkusilo v osmé minutě překvapit hráče Táboru a kombinací se puk dostal až k volnému Kučerovi, jež měl před sebou odkrytou branku, avšak na poslední chvíli mu do střely skočil jeden z bránících hráčů. O necelou minutu později Šindelář odvrátil rychlí útok Pardubic a ihned našel volného Ondřeje Sabinioka, ten svou střelou nad beton Červinky poslal Tábor do vedení – 0:1. V sedmnácté minutě předvedlo Dynamo skvělou kombinaci, poté co Pražan našel na pravé straně volného Sopouška, který přihrál Jakubovi Novákovi do odkryté branky – 1:1.

Druhá třetina začala v režii Dynama, potom co se již v 22. minutě prosadil bekhendovou střelou pod břevno Dominik Kučera, toho našel na pravé straně Novák – 2:1. O pár minut později v 26. minutě se se štěstím prosadil Tadeáš Kantor, jež svým vysokým nahozením na Spálenkovu branku zvýšil vedení Dynama – 3:1. Dominance Pardubic pokračovala, poté co Novák rozjel rychlý útok a přesnou střelou našel Milana Turenu, který zakončil nad beton Spálenky – 4:1.

V poslední třetině Dynamo pokračovalo v dominanci, což ukázal hned po minutě hry Tadeáš Pražan, ten si najel do volného prostoru a po přihrávce Holce zakončil nad rameno Spálenky – 5:1. V 43. minutě našel Kučera na modré osamoceného Erika Úlehlu, který skrytou střelou prostřelil branku Táboru – 6:1.

O necelé dvě minuty se opět prosadilo Dynamo, tentokrát byl Olivou do úniku vyslán Dominik Dostál, ten se nemýlil a střelou mezi betony ustanovil výhru Dynama na konečných 7:1. Pardubičtí dorostenci si tak již závěr zápasu pohlídali a z posledního utkání základní části si odváží plný počet bodů.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice) - „Zakončili jsme sezónu poměrně vysokou výhrou, kluci z Tábora byli oslabení, jelikož měli nějaké zdravotní problémy, nicméně jsme až na první třetinu, která byla vlažná dominovali.“