21.9.2021

Velkolepý uragán Dynama! Litvínov zlomen šesti góly ve druhé třetině

Pardubičtí hokejisté vezou z Litvínova třetí vítězství v letošní sezoně! Na ledě Vervy nezačalo Dynamo zcela ideálně a po první části muselo dotahovat, vše si však vynahradilo v prostřední dvacetiminutovce. To nasázelo do sítě soupeře hned šest branek a fantastickou třetinou strhlo výhru na svoji stranu. Pardubice nakonec zvítězily výsledkem 7:4 a v tabulce Tipsport extraligy se posunuly na pátou pozici.

Tipsport extraliga, 6. kolo, úterý 21.9.2021, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

Litvínov

4:7
1:0, 0:6, 3:1
Branky a nahrávky: 11:11 Pospíšil (Hübl, Baláž), 42:07 Jarůšek (Hrbas, Zdráhal), 57:44 Zygmunt (Demel), 59:55 Demel (Straka, Zeman) – 21:21 Košťálek (Mikuš, Kousal), 22:11 Poulíček (Blümel, Paulovič), 24:39 Blümel (Poulíček, Paulovič), 25:57 Hecl (Koffer, Mikuš), 27:24 Rohlík (Anděl, Nakládal), 35:40 Blümel (Paulovič, Poulíček), 45:52 Hecl (Kousal, Koffer). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Ganger, Klouček. Diváci: 2464. Vyloučení: 2:4. Střely na branku: 47:27 (15:7, 16:12, 16:8). Zblokované střely: 15:16. Hity: 9:7. Vhazování: 44:34. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7, 4:7.
Litvínov: Godla (Zajíček) – Demel, Irving, Balinskis, Stříteský, Baláž, Hrbas, Zeman – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Jarůšek, Estephan, Zdráhal – Straka, Jícha, Kudrna – Stehlík, Havelka, Zygmunt.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Kolář, Hrádek – Kousal, Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

Pardubické Dynamo se v první třetině na ledě Litvínova spíše rozkoukávalo, brankář Milan Klouček se hned v úvodních minutách musel zaskvět proti šanci zámořského útočníka Irvinga. Poté si však mladý pardubický gólman vybral smolnou chvilku, kterou za Litvínov maximálně potrestal Tomáš Pospíšil. Klouček se totiž vydal za vlastní branku pro nahozený kotouč, který o mantinel na poslední chvíli změnil směr a pro domácího forvarda již následně nebyl problém trefit odkrytou pardubickou klec – 1:0. Vedení Vervě vydrželo až do začátku druhé třetiny, poté se ale spustil pardubický uragán.

Vyrovnání obstaral po jednaosmdesáti vteřinách druhého dějství přesilovkovou trefou obránce Jan Košťálek, pro kterého to byla první vstřelená branka v organizaci Dynama – 1:1. Na obrat ve skóre ve prospěch hostujícího celku jsme nemuseli dlouho čekat. Pouhých padesát vteřin poté to velmi šikovně sehrála druhá pardubická formace, v gólovou radost bylo přetaveno přesné zakončení Patrika Poulíčka – 1:2! Gólový kolotoč Východočechů byl ale teprve na začátku, litvínovští zadáci často netušili, kde jim hlava stojí. A gólman Denis Godla do 25. minuty tahal zpoza svých zad ještě jeden puk.

Stalo se tak po samostatné akci Matěje Blümela, který si vzal vyhozený kotouč a po individuálním průniku zavěsil přesně – 1:3. Gólmana Godlu mezi tyčemi po třetí inkasované brance vystřídal Šimon Zajíček, jenže bez obdrženého gólu ani on dlouho nevydržel. V brankovišti ho přivítal po 76 vteřinách hry Marek Hecl, jehož pokus si brankář Litvínova nešťastně betony sklepl za vlastní záda – 1:4.

Nejlepší třetina Dynama v sezoně pokračovala dále. Pátou trefu vsítil parádní ranou do horní poloviny branky Ondřej Rohlík, účet druhé dvacetiminutovky následně uzavřel čtyři minuty před sirénou druhou trefou v utkání Matěj Blümel – 1:6! Po přestávce se po dlouhé odmlce dostala ke slovu také litvínovská Verva. Na rozdíl čtyř branek snížil bleskurychlou střelou z otočky Richard Jarůšek, radost však domácím fanouškům příliš dlouho nevydržela.

Nedlouho po litvínovském snížení se mezi dvougólové střelce v utkání zapsal také Marek Hecl, jenž dorazil do branky Kousalovu zakončení z bezprostřední blízkosti – 2:7. Poslední slovo v zápase si nakonec vzali domácí, na konečných 4:7 z jejich pohledu upravili dalekonosnou střelou pod víko Kloučkovy branky Pawel Zygmunt a čtyři vteřiny před koncem Patrik Demel. Ani tyto góly však nesebraly radost pardubickým hráčům, kteří se po dvou porážkách vrátili na vítěznou vlnu vysokou výhrou.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Po dvou porážkách to pro nás bylo důležité utkání, potřebovali jsme zase bodovat. Ale zápas se pro nás nevyvíjel dobře, první třetinu byl Litvínov určitě lepší. Snažili jsme se udělat nějaké změny v sestavě, proházeli jsme lajny, že to mělo až takový efekt, to jsme nečekali. Na začátku druhé třetiny nám tam napadalo skoro všechno, za což jsme rádi. Chytla se nám druhá lajna, která odehrála velice dobré utkání. Škoda, že jsme zbytečnými góly na konci nechali vykoupat Kloudyho, to kazí radost z vítězství.“

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): „Pro mě velmi těžké hodnocení. Myslím, že první třetina snesla z naší strany velmi slušná kritéria. Ale absolutní kolaps v druhé části, kdy jsme dostali šest gólů, úplně góly zadarmo, nedůslednost, laxnost. Pro mě je to nevysvětlitelné, obrovské zklamání, protože už proti Kladnu nám hodně věcí chybělo. První třetinou jsme se toho dnes zbavili, ale druhá byla z naší strany katastrofální, ztráceli jsme puky ve středním pásmu, soupeř nás trestal a čím déle jsme hráli, tím to bylo horší a horší. Jsem rád, že jsme ve třetí třetině alespoň trochu zdvihli hlavu, ale to už jen kontrolovalo situaci. Pro nás těžká prohra, musíme se z ní rychle otřást, protože zápasu jdou v rychlém sledu, ale absolutně nejsem spokojený s tím, co jsme předvedli hlavně v druhé třetině.“