15.10.2021

Junioři Dynama odjíždějí z Kladna se třemi body po vítězství 4:1

Povedlo se. Pardubičtí mladíci napravili domácí zaváhání se Slavií, kde na ledě dominovali a přesto prohráli. Dnes tomu tak nebylo, na Kladně se jim povedlo využít dvě přesilové hry, takže si na východ Čech odvážejí tři body. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře podílel Robin Kaplan, dvě trefy zaznamenal Kale Costa.

Extraliga juniorů, 10. kolo, pátek 15.10.2021, Kladno, ČEZ STADION Kladno - malá hala

Rytíři Kladno

1:4
1:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 04:45 Šimek (Kočka) – 06:35 Costa (Kaplan), 19:33 Kaplan (Costa, Herčík), 31:00 Kaplan (Herčík, Chabada), 31:40 Štetka (Rouha, Kaštánek). Rozhodčí: Valda – Lhotský, Kučera. Diváci: 60. Vyloučení: 4:7. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Rytíři Kladno: Burda – Perný, Strnad, Staněk, Funk, Kohlíček, Koštoval, Sýkora – Šimek, Kočka, Kouba, Hrabík, Vimmer, Hvězda, Sachr, Šíma, Hurta.
Dynamo Pardubice: Borovička – Kaštánek, Chabada, Nedelka, Koudelka, Kubíček, Hebek – Kaplan, Costa, Herčík, Štetka, Rouha, Pavlata, Pavlík, Lichtag, Paleček, Burda, Novotný.

Pardubičtí junioři chtěli napravit nezdar z domácího utkání proti Slavii. To se jim na Kladně zprvu nedařilo, protože velmi rychle inkasovali. Již v páté minutě se o to postaral domácí Filip Šimek, po jehož střele se poprvé měnilo skóre - 1:0. Mladíky Dynama inkasovaná branka nakopla, protože během dvou minut bylo srovnáno. Svou čtvrtou brankou v sezóně měl vyrovnání na svědomí Kale Costa - 1:1. Ona to nakonec byla třetina australského útočníka. Tomu se totiž necelou půlminutu před koncem periody povedlo výsledek otočit druhým gólem v zápase - 1:2.

Jako rozhodující faktor utkání se ukázala prostřední část druhé třetiny. Domácí šli po dvou vysokých holích do tří, čehož Pardubice náležitě využily. Robin Kaplan ve 31. minutě přidal k předchozím dvěma asistencím také branku, navýšil tak vedení na rozdíl dvou tref - 1:3. O čtyřicet vteřin později proměnil klasickou přesilovku Vít Kaštánek - 1:4.

Pardubičtí mladíci nabídli domácím v závěrečné třetině řadu přesilových her, protože byli hned pětkrát vyloučeni. Skvělý Borovička v brance již neinkasoval, takže si Dynamo z ledu Rytířů odváží důležité tři body do tabulky.