23.10.2021

Junioři v Boleslavi prohráli po nájezdech, domů vezou bod

Pardubičtí junioři prohráli třetí zápas v řadě, ze zápasu si ale odvezli alespoň jeden bod. Konečnou prohru 2:3 zapříčinilo hlavně vyloučení v závěru 3. třetiny, kdy Boleslav dokázala vyrovnat na 2:2. V utkání se především hojně vylučovalo, dokonce padly na obou stranách tresty do konce utkání. O vítězi, rozhodly v neprospěch pardubických juniorů, až samostatné nájzedy.

Extraliga juniorů, 13. kolo, sobota 23.10.2021, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:2
0:0, 1:1, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 37:29 Simon (Václavík, Brouček), 58:56 Závora (Snášel, Vlasák) – 24:13 Tvrdík (Štetka, Lichtag), 41:06 Lichtag (Kaštánek). Rozhodčí: Šmika – Brož, Svoboda. Diváci: 78. Vyloučení: 8:8. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Mladá Boleslav: Stuchlík – Hron, Němec, Rajgl, Křepelka, Vochvest, Moravec, Vacík – Závora, Simon, Snášel, Vlasák, Václavík, Brouček, Hašlar, Hamršmíd, Polák, Plíšek.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Tvrdík, Kaštánek, Koudelka, Hebek, Nedelka, Kubíček, Chabada – Lichtag, Štetka, Kaplan, Pavlata, Šťastný, Costa, Paleček, Herčík, Novotný, Formánek.

V úvodu Pardubičtí ihned po buly nahazovali kotouč na Stuchlíka, a ten si připsal první zákrok. Hned poté přišla přesilová hra domácích, při které hostující brankář pochytal všechny střely. Následně měly Pardubice šanci při přesilovce, kdy od modré střílel Kaplan, ale ten jen orazítkoval horní tyč branky Stuchlíka. Při další přesilovce Boleslavi Brouček v rozhodujícím momentu ztratil kontrolu nad pukem ani on skóre nezměnil. Duel rozvířila situace, po které byl domácí Plíšek vyloučen za napadení do konce utkání. Ke konci třetiny měl ještě šanci Křepelka, ten svým bekhendovým blafákem Stuchlíka nepřekonal.

Na začátku 2. třetiny po nevyužité přesilovce domácích šlo do vedení Dynamo, kdy Lichtag poslal puk na Pavola Šterku, který zakončil naprosto přesně a poslal hosty do vedení. Po několika šancích na obou stranách přispěchal s vyrovnáním domácí Michal Simon - 1:1. Poté brankář Bruslařů Stuchlík pochytal plno šancí a udržel nerozhodný stav. A na konci třetiny přišel další trest do konce utkání, tentokrát na straně Pardubic, kdy za napadení odešel předčasně do kabin Koudelka.

Hned v úvodu třetí třetiny šli opět hosté do vedení, kdy se bekhendovou střelou mezi betony trefil Jakub Lichtag - 1:2! Pardubice si vzápětí zahrály přesilovku 5:3, při které ale neodskočily a v závěru za to byly potrestány. Na závěr Boleslav odvolala brankaře a ještě k tomu dostala možnost hrát přesilovou hru. Domácí přesilovou hru využili, v 59. minutě vyrovnal Marek Vlasák na 2.2, a bylo jasné, že zápas půjde do prodloužení.

V prodloužení měl šanci Brouček, ale byl faulován, a proto bylo nařízeno trestné střílení, při kterém Brouček Kadlce nepřekonal. Ani v prodloužení se nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich se lépe vedlo Mladé Boleslavi, kdy rozhodující nájezd proměnil Vojtěch Polák. Dynamo tak veze z města automobilů bod za porážku 2:3 po samostatných nájezdech.