27.11.2021

Vítězná série nepřerušena! Junioři si vyšlápli i na Třinec

Junioři Dynama pokračují v povedených výkonech a zvítězili i v pátém utkání za sebou, tentokrát zdolali silný Třinec 3:2 a dostali se na 11. místo zaručující play off. K vítězství přispěla zejména povedená druhá třetina, ve které Dynamo zásluhou gólů Tvrdíka a Formánka zápas otočilo. Pardubice ubránily díky obětavým zákrokům a skvělému brankáři i třineckou hru bez brankáře v posledních minutách a mohly se radovat z vítězství.

Extraliga juniorů, 21. kolo, sobota 27.11.2021, Pardubice, enteria arena

3:2
1:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 12:26 Nedelka (Kloz), 31:03 Tvrdík (Štetka, Kaštánek), 34:20 Formánek (Hebek, Štetka) – 16:07 Haas (Kareš), 23:22 Ullrych (Ramik, Pětník). Rozhodčí: Kohoutek, Vrba – Bohuněk, Rampír. Diváci: 50. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Nedelka, Tvrdík, Kaštánek, Hebek, Hrádek, Kubíček, Chabada – Štetka, Formánek, Kloz, Gromadzki, Kaplan, Paleček, Costa, Šťastný, Rouha, Herčík.
Oceláři Třinec: Švančara – Kareš, Chovaniak, Andrle, Hrůzek, Hykl, Ročák – Ullrych, Haas, Ramik, Pětník, Wardas, Matěj, Moškoř, Geidl, Šutý, Jobánek.

První třetina nabídla velmi svižný hokej z obou stran. Do vedení se mohli dostat Oceláři hned po třech minutách, Oskar Haas ale vůbec netrefil skákající puk před bránou. Po podklouznutí Herčíka před bránou se ke střele dostal jeden z útočníků hostů, Matěcha ale zabránil puku v bráně. Prvního gólu se ovšem dočkaly Pardubice, když se prosadil Adam Nedelka – 1:0. O minutu později to mohlo být už o dvě branky, jenže úplně osamocený Kale Costa vyprášil betony Švančary. Hosté vyrovnali v 17. minutě, když se po kontroverzní situaci trefil z dorážky Oskar Haas – 1:1! Gólu předcházel tvrdý zásah pukem do masky Matěchy, rozhodčí ale nepřerušili a hru nechali pokračovat. Matěcha se blýskl zásahem proti úniku i v poslední minutě první části.

Ve druhé třetině se poprvé v zápase dostal Třinec do vedení, když početní výhodu pěti proti třem využil z hranice brankoviště Petr Ullrych – 1:2 Vyrovnání měl na hokejce Herčík, který si obhodil bránícího hráče, forhendovou kličku ale nedotáhl ke gólovému efektu. Početní výhodu využilo také domácí Dynamo, když se střelou pod horní tyč prezentoval Vojtěch Tvrdík – 2:2. Aktivitu Dynamo využil třetím gólem František Formánek, který si našel odražený puk a dostal jej dorážkou za brankáře Ocelářů – 3:2.

Hned z kraje poslední třetiny mohl navýšit skóre Kaplan, s úspěchem se ale jeho střela nesetkala. Ve 44. minutě se po rychlém průletu pásmem dostal až před brankáře František Formánek, jeho střelu ale zastavil beton brankáře. Vyrovnat mohl ve vlastním oslabení Ramik, který ale šanci nevyužil, mířil pouze do připravené vyrážečky. Při hře v šesti hráčích si Třinec větší šanci nevypracoval, Dynamo skvěle bránilo střední pásmo. V posledních vteřinách po vyhození Costy do středního pásma bylo jasné, že Dynamo už o vítězství 3:2 nepřijde.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že rozhodlo, že jsme po celé utkání a nejvíce ve třetí třetině hráli disciplinovaně s maximálním nasazením. Porazili jsme velmi silný Třinec, který hrál rychlý a důrazný hokej, byl silný na puku. My jsme se jim po celé utkání vyrovnali a jak už jsem řekl, ve třetí třetině jsme zodpovědnou hrou výsledek ubránili a vyhráli.“