5.12.2021

Stále stoupají vzhůru! Junioři rozstříleli Chomutov a přivezli sedmou výhru v řadě

Pardubičtí junioři už od začátku vedli a to jim vydrželo až do posledních vteřin, kdy Chomutov přerušil Kadlcovi čisté konto. V tomto zápase Dynamo vyhrálo 8:1 a touto výhrou si připsalo sedmou výhru v řadě. Na výhře Dynama se hlavně podílel František Formánek, který vstřelil hattrick.

Extraliga juniorů, 23. kolo, sobota 4.12.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA

Piráti Chomutov

1:8
0:1, 0:3, 1:4
Branky a nahrávky: 59:54 Šugár (Badinka, Pöschl) – 06:19 Formánek (Štetka, Burda), 24:21 Costa (Kaštánek, Formánek), 32:44 Formánek (Štetka, Burda), 38:23 Štetka (Rouha, Kaštánek), 42:54 Formánek, 52:25 Burda (Kubíček, Formánek), 54:19 Burda (Kubíček, Štetka), 56:39 Nedelka (Štetka, Formánek). Rozhodčí: Svoboda, Němec – Brejcha, Tichý. Diváci: 28. Vyloučení: 1:2. Průběh utkání: 0:8, 1:8.
Piráti Chomutov: Suk – Badinka, Pöschl, Cestr, Petrásek, Janda – Šugár, Badinka, Vyroubal, Svoboda, Vostiňák, Cháb, Krasanovský, Šilar, Döring, Koblížek.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Kaštánek, Kubíček, Nedelka, Koudelka, Chabada, Tvrdík, Hebek – Formánek, Štetka, Burda, Costa, Rouha, Gromadzki, Šťastný, Novotný, Herčík, Kloz.

Hned po buly se dostaly Pardubice do přečíslení, kdy Štetka nahrával Burdovi, ale Suk na něho vyzrál. Oba týmy pak měly plno šancí, do největší z nich se dostal Formánek, který ale pálil jen do Suka. O minutu později František Formánek poslal Dynamo do vedení bekhendovou střelou - 0:1. Domácí měli taky šanci se prosadit při přesilové hře, ale Kadlc vše pochytal. Poté mohly Pardubice přidat druhou branku, ale Herčíkovi do střely vložil hůl domácí obránce. Na konci třetiny Šťastný nahazoval puk na odkrytou branku pirátů. Suk se ale rychle přesunul.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen Formánek a domácí tak dostali šanci vyrovnat. Tuto možnost ale nevyužili. Kadlc všechny pokusy pochytal. Pak přišla přesilová hra Dynama, kterou těsně před jejím vypršením využil Kale Costa – 0:2. Rouha mohl potom přidat třetí branku, ale Suk střelu zastavil betony. Pardubičtí junioři měli pak velký tlak na branku. František Formánek se prokličkoval před branku a dostal puk do sítě a Dynamo vedlo o tři branky – 0:3. V závěru třetiny dostal Pavol Štetka přihrávku od Rouhy a ten překonal domácího gólmana a přidal čtvrtý gól - 0:4.

Na začátku třetí třetiny se nic zajímavého nedělo až do 42 minuty, kdy bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal František Formánek a přidal pátou branku a tím si i připsal v tomto utkání hattrick. Potom měli šanci domácí, ale Kadlc vše zvládnul. V 52 minutě prostřelil Daniel Burda Suka a Pardubice vedly 6:0. Dynamu ale 6 gólů nestačilo a v 54 minutě znovu Daniel Burda překonal domácího gólmana - 0:7. 4 minuty před koncem Adam Nedelka propálil vše a zvýšil rozdíl na 0:8. Ale 5 vteřin před koncem piráti překonali Kadlce a tím Dynamo ztratilo čisté konto.