28.1.2022

Junioři ztrátu proti Olomouci nedotáhli a prohráli 2:4

Junioři Pardubic měli povedený nástup do zápasu, jenže následně Olomouc v první třetině rovnou dvakrát udeřila a i přes snahu se nepříznivý vývoj nepodařilo po zbytek utkání zvrátit. Ve druhé a třetí třetině padlo po jednom gólu na každé straně, ale i to stačilo hostům k udržení náskoku a výhře 4:2.

Extraliga juniorů, 35. kolo, pátek 28.1.2022, Pardubice, enteria arena

Olomouc

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 38:21 Urban (Lichtag, Costa; 5/5), 49:54 Lichtag (Štetka, Costa; 5/5) – 05:53 Belan (Fibigr; 5/5), 18:49 Mácha, 37:28 Handl (Mácha, Tarnoczy; 5/5), 47:23 Matašovský (Handl, Mácha; 5/3). Rozhodčí: Hejduk, Mejzlík – Polák, Zídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. . Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Herčík, Costa, Urban, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.
Olomouc: Kmec – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Poledna – Tichý, Kučera, Havel, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl, Mácha, Tarnoczy, Belan.

Hned po necelých třiceti vteřinách hry mohlo jít Dynamo do vedení, jenže Lichtagovu střelu zachytila tyč. V 6. minutě udeřila Olomouc poprvé, když se prosadil Jakub Belan, který protlačil puk mezi tyčí a brankářem Borovičkou – 0:1. Další šanci v nepřehledné situaci v brankovišti už Borovička přečkal. Necelé dvě minuty před první sirénou si vzal puk v obranném pásmu Joshua James Mácha, který obehrál bránící hráče a nechytatelně vystřelil ke druhé tyči, Borovička neměl možnost zasáhnout – 0:2.

Navýšit skóre mohl ve 25. minutě Handl, který před brankářem ideálně puk netrefil. Při čtyřminutové početní výhodě měli domácí solidní šance, žádná ale neskončila za zády Kmece. Nejprve Herčík z brankoviště Kmece nepřehodil a s návratem vyloučeného zazvonila o tyč dělovka Štetky. Následovala pasáž, ve které Dynamo pozapomnělo na obrannou fázi, Borovička ale vychytal únik Matašovského a následně i dorážky z brankoviště od Handla. Nakonec ale přeci jen hosté vsítili třetí gól, když v nepřehledné sitauci na brankovišti zaúřadoval Tobiáš Handl, který dostal puk za záda brankáře – 0:3. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a důležitou branku, která vedla ke snížení na 1:3, vstřelil dvě minuty před koncem třetiny Tomáš Urban.

Ve dvojnásobné přesilové hře odskočila Olomouc Dynamu dalším gólem, po střelách z první se kotouč odrazil na hůl Marka Matašovského, který jej už dopravil do brány – 1:4. V 50. minutě přišel opět gól naděje z hole Jakuba Lichtaga, který střelou z mezikruží překonal Kmece – 2:4. Dynamo to ještě zkoušelo i při hře bez brankáře, náskok hostů byl ale dostatečný a nepříznivý stav se zvrátit bohužel už nepodařilo.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme dobře začali. Do té doby, než jsme inkasovali první branku, jsme hráli v podstatě celou dobu v útočném pásmu. Inkasovaný gól nás trochu přibrzdil. Když jsme se nadechovali k nějakému obratu, tak jsme dostali druhý gól. Od té doby narostla Olomouci křídla a chtěli body víc. V závěru sezony hrají o všechno a byli asi víc nastaveni za vítězstvím.“