12.2.2022

Pardubičtí junioři vyhráli na jihu Čech. Vybojovali třetí výhru v řadě

Pardubičtí junioři po třináctidenní pauze jeli na zápas do Českých Budějovic. Dynamo vyhrálo 3:1, na všech gólech se podílel Robin Kaplan a Pardubice si připisují třetí výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 37. kolo, pátek 11.2.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

1:3
0:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 39:18 Masopust (Janoch, Willmann; 5/5) – 37:29 Nedelka (Kaplan; 5/5), 53:50 Kaplan, 58:18 Kaplan (Kaštánek; 5/5). Rozhodčí: Sýkora, Kosnar – Zíka, Kubíček. Diváci: 116. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
České Budějovice: Ludvík – Remta, Fousek, Kouba, Willmann, Vaněk, Placek – Kříž, Turek, Sachno, Kašpar, Schwartz, Petrásek, Pouzar, Masopust, Sochor, Janoch, Vavřík
Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan

Ihned po vhazování se kotouče ujal pardubický Kaplan, který se hnal před domácího brankáře, ten ale jeho střelu zablokoval. Na druhé straně se domácí celek nemohl dostat do útočného pásma, až do jedenácté minuty, kdy se budějovický Masopust ocitl sám před Kadlcovou brankou, ale pardubický brankář stihl zareagovat. Poté se za pukem hnal Kříž, který chtěl přihrávat spoluhráči, ale pardubičtí obránci mu v tom zabránili. Ke konci první třetiny Kaštánek pálil od modré, ale trefil jen clonícího domácího hráče.

Na začátku druhé třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při které Kubíček vyslal na Ludvíka dvě razantní střely, ale žádná z nich neskončila gólem. Poté se do velké šance dostali pardubičtí hráči, Kaplan zkoušel střelu do bekhendu, ale budějovický brankář střelu vyrazil. Ve 37. minutě se radovaly Pardubice, z levého kruhu vystřelil Adam Nedelka, který se trefil do levého rohu – 0:1. O dvě minuty poději bylo ale vyrovnáno, Masopust si dobře zpracoval kotouč na holi a překonal Kadlce – 1:1.

Úvod třetí třetiny se odehrával v klidném tempu, ani jeden z celků si nedokázal vytvořit větší gólovou šanci. To se změnilo v 53. minutě, kdy šli hosté opět do vedení, Robin Kaplan vybojoval puk a dostal se až do mezikruží odkud vypálil a překonal Ludvíka – 1:2. Dvě minuty před koncem zápasu Motor odvolal brankáře, Robin Kaplan znovu vybojoval puk a poslal ho do odkryté brány – 1:2. Před zazvoněním třetí sirény vznikla ještě menší potyčka mezi hráči, to ale zápas neovlivnilo a Pardubice vítězí 1:3.