12.2.2022

Junioři prohráli na ledě Salzburku. Domů jedou bez bodu

Pardubičtí junioři jeli na další zápas do Salzburku, kde prohrávali 0:2. I když se Dynamu podařilo vyrovnat, na výhru to nestačilo a na ledě Salzburku prohrálo 4:2.

Extraliga juniorů, 38. kolo, sobota 12.2.2022, Salzburg, RED BULL ACADEMY ARENA

Salcburk

4:2
1:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 06:13 Heigl (Mastič, Clara; 5/4), 27:45 Jelavic (Cernik, Ziesche; 5/5), 56:19 Sinn (Jelavic, Stiegler; 5/4), 58:19 Heigl (Rafalski, Mastič; 5/5) – 29:38 Šťastný (Kaplan, Burda; 5/5), 53:19 Lichtag (Tvrdík, Štetka; 5/4). Rozhodčí: Moidl, Huber – Panholzer, Zacherl. Vyloučení: 4:4. Využití: 4:2. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Salcburk: Clara – Rafalski, Sinn, Krotsch, Hübner, Hörl, Necesany – Wurzer, Cernik, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Pronin, Mastič, Heigl.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.

V úvodu první třetiny se ujali vedení domácí, kdy Heigl od modré prostřelil Kadlce – 1:0. Poté přišla přesilová hra pro Pardubice, při níž mohly vyrovnat, před domácího brankáře si dobře najel Štetka, který přihrával Klozovi, ten ale Clarovu klec netrefil. Třetina se pak odehrávala v klidném tempu, až do posledních minut první pasáže, kdy jeden z domácích hráčů unikl do samostatného úniku, ale pardubický brankář vše zvládnul a zabránil druhému gólu Salzburku.

Na začátku druhé třetiny se hostující Pavlata dostal k puku a hnal se před domácí branku, kde střílel na vyrážečku, ale brankář Salzburku střelu chytil. Ve 27. minutě šel domácí celek do dvoubrankového vedení, z nenápadné akce se dokázal prosadit Jelavic – 2:0. O dvě minuty později Dynamo snížilo na 2:1, kdy Kaplan se Šťastným se dostali před domácí branku a první jmenovaný nahrával druhému, a ten zakončoval. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Ve třetí třetině si Pardubice zahrály přesilovou hru, kterou využily, odražený puk se povedlo do sítě dostat Jakubu Lichtagovi 2:2. Poté se dostali do útočného pásma domácí a Sinn vrátil Salzburku vedení, kdy prostřelil Kadlce – 3:2. O pár minut později přidali domácí čtvrtou branku, tentokrát Kadlce střelou nad beton překonal Heigl – 4:2. V zápase se už nic víc nestalo a Dynamo prohrálo 4:2.