12.10.2020

Dorostenci udrželi neporazitelnost, poradili si s Táborem

Pardubice – I v pátém utkání v probíhající sezoně extraligy dorostu zvládlo Dynamo vyhrát. Na led Pardubic dorazili hráči Tábora, kteří hned od úvodu tahali za kratší konec provazu a Pardubice si hladké vítězství zajistily už během první třetiny. Dvakrát se v zápase prosadil Dominik Pavlata.

Extraliga dorostu, 4. kolo, neděle 11.10.2020, Pardubice, enteria arena

Tábor

4:1
3:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Pavlata (Formánek, Koudelka), 6. Pavlata (Formánek), 9. Jaša (Kubíček, Bárta), 27. Gromadzki (Formánek, Pavlata) – 13. Herda (Matašovský). Rozhodčí: Honza – Hájková, Jiruška. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Marossy (31. Matěcha) – Joudal, Hebek, Pazdera, Bárta, Svoboda, Koudelka – Pavlata, Fiala, Macas, Dostál, Jirout, Kubíček, Pilař, Panchartek, Burda, Jaša, Vrba, Gromadzki.
Tábor: Tesař – Janda, Shaklein, Herda, Cícha, Eichler, Bečvařík, Čančura – Fencl, Šindelář, Dušek, Špánek, Souš, Mikeska, Matašovský, Suchan, Šimák.

V dohrávce 4. kola hokejové extraligy dorostu přicestovali do pardubické enteria areny hokejisté Tábora. Utkání mělo již před začátkem zápasu velkého favorita – domácí Pardubice a ty to v samotném zápase jen potvrzovaly. První branku vstřelilo Dynamo po 33 sekundách, přesně zamířil Dominik Pavlata – 1:0.

Druhý gól padl v 6. minutě, když se opět trefil Dominik Pavlata, kterému stejně jako při prvním gólu asistoval František Formánek – 2:0. Po následném vyloučení hostujícího útočníka Filipa Souše vstřelilo Dynamo v početní výhodě třetí branku. Třetí branku v probíhající sezoně si zapsal po přihrávce Kubíčka Tomáš Jaša – 3:0. Domácí poté ve hře polevili a Tábor snížil na rozdíl dvou branek, čtvrtou branku během úvodních třinácti minut vsítil Marek Herda – 3:1.

To ovšem byla jediná branka za zády pardubických brankářů, kteří se v polovině utkání prostřídali. Čtvrtý puk za svými zády musel ovšem lovit táborský Tesař, když na něj vyzrál Adrian Gromadzki – 4:1. Ve druhé polovině utkání již žádná další branka nepadla a domácí Dynamo si připisuje další tři body za pohodlnou výhru 4:1.