12.9.2020

Pardubičtí junioři v prodloužení podlehli Spartě

Pardubice – Krásný hokej na obou stranách nabídl sobotní zápas Juniorské ligy akademií. Velké množství šancí, skvělé zákroky brankářů, ale i časté nepřesnosti mohli vidět diváci v malé hale enteria areny. Svěřenci Richarda Krále nakonec berou bod za prohru v prodloužení.

Juniorská liga akademií, 4. kolo, sobota 12.9.2020, Pardubice, enteria arena

2:3
1:2, 0:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 12:45 Rohlík (Šir), 52:16 Rohlík – 9:44 Prymula (Ducháč, Hauser), 13:36 Zembol (Krupička, Prymula), 61:52 Adamec (Prymula, Tomek). Rozhodčí: Barek - Bohuněk, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Borovička – Tvrdík, Kubíček, Nedělka, Odehnal, Jelínek, Secký, Kaštánek, Chabada – Štetka, Lichtag, Pavlík, Costa, Kaplan, Paleček, Rohlík, Herčík, Šír
Sparta Praha: Krbeček – Adamec, Vandírek, Tůma, Ducháč, Chvátal, Tomek – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Václavík, Hauser, Konečný, Vágner, Theimer.

Sparta do utkání vstoupila aktivněji a vytvářela si tlak v obranném pásmu Dynama. První velkou šanci si však paradoxně nevypracoval celek z Prahy sám. Michal Borovička špatně vyjel proti útočníkovi a dal tak Spartě šanci na první gól utkání, situaci však zvládl uhasit a střelu zkrotil na svém betonu. V 10. minutě už se mohli Pražané radovat, čistě vyhrané buly skončilo na hokejce Prymuly a ten vymetl pravý růžek v brance Dynama - 0:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ve 13. minutě se puku zmocnil Rohlík a svojí individuální akcí vyrovnal stav na 1:1.

A jestli vyrovnávací gól Pardubic byl rychlý, Sparta ukázala, že to jde ještě rychleji. Necelou minutu po gólu Rohlíka se prosadil sparťanský Zembol, který ve 14. minutě dorazil svojí střelu za bezmocného Borovičku. Těsně před koncem první třetiny mohl Rohlík zopakovat svůj gól, před Krbečka se prodral opět individuálně přes tři obránce, brankář Sparty si však jeho zakončení tentokrát pohlídal.

Druhou třetinu začaly Pardubice aktivně, avšak k vidění bylo i několik šancí Sparty. Borovička společně se svými obránci dobře odolávali. A tak to bylo právě Dynamo, které mělo velkou šanci na vyrovnání ve 28. minutě, kdy Východočechům nabídl rozhodčí přesilovku pět na tři. Největší šance početní výhody však skončila na tyči, když pálil Rohlík z levého kruhu. Ve 33. minutě předvedl jeden z nejlepších zákroků zápasu Michal Borovička, když skokem lapil dorážku do poloprázdné branky. Hned po vhazování se do útoku vydaly Pardubice a činit se musel i Krbeček v brance Sparty, Kaplanovo zakončení však vytáhl lapačkou mimo tři tyče.

Ve třetí třetině jsme viděli asi nejhezčí hokej, oba týmy podnikaly jeden nebezpečný útok za druhým a brankáři na obou stranách měli co dělat. Nejprve měl šanci ve 43. minutě Huser, ale branku trefit nedokázal. Poté se opět předvedl brankář domácích, když zneškodnil přečíslení i následnou dorážku. Hru nahoru dolů nakonec rozsekl opět Ondřej Rohlík, když v 53. minutě po levém křídle zavezl puk do pásma a vyslal nenápadnou střelu nad lapačku, která překvapila Krbečka - 2:2. A Dynamo mohlo zápas i otočit, chvilku po Rohlíkově gólu měl velkou šanci Costa, kterého parádně vychytal Krbeček. Sparta zahrozila těsně před koncem, akce však gólem neskončila a bylo jasné, že bude následovat prodloužení.

Prodloužení trvalo pouze necelé dvě minuty, v čase 61:52 využili junioři Sparty zmatek v obraně Dynama a Prymula viděl úplně volného Adamce u levé tyčky. Velké šance se Andrej Adamec nezalekl a rozhodl o tom, že si Pražané odvezou domů dva body - 2:3pp.

Richard Král (trenér HC Dynamo Pardubice): První třetina z naší strany byla mizerná, vůbec jsme se nedokázali vyrovnat Spartě. Druhou třetinu jsme byli jasně lepší, bohužel nedáme i ty nejvyloženější šance. Třetí třetina byla vyrovnaná. Nicméně si myslím, že takové zápasy bysme měli doma vyhrávat.

Tobiáš Slavíček (asistent trenéra HC Sparta Praha): Od nás to nebylo špatné utkání. Myslím si, že první a druhou třetinu jsme hráli dobře, ve třetí třetině nás soupeř dostával do tlaku a z toho vstřelil šťastný gól na 2:2. Jsme určitě rádi za cenné dva body.