13.8.2020

Jedenáct gólů v dorosteneckém derby, Dynamo veze výhru 7:4

Dorostenci Dynama dokázali soupeři z Hradce Králové vrátit dva týdny starou vysokou porážku z domácího ledu. V ČPP Aréně byla k vidění jedenáctibranková přestřelka, kterou ovládli perníkáři poměrem 7:4, přestože v zápase dokázali ztratit tříbrankové vedení. Hlavní postavou byl znovu útočník František Formánek, jenž se zaskvěl třemi body za dvě přesné trefy a jednu asistenci.

PR5, čtvrtek 13.8.2020

Mountfield HK

4:7
0:1, 3:2, 1:4
Branky a nahrávky: 36. Šimek, 36. Souček (Brožek, Koblížek), 39. Šimek (Gedeon, Sláma), 48. Giesl (Král) – 5. Formánek, 27. Vrba (Dostál), 29. Jaša (Hiemer), 46. Burda (Kubíček), 50. Koudelka (Formánek), 56. Formánek (Burda, Kubíček), 60. Pilař (Jakubec). Rozhodčí: Veinfurter - Hofman, Šesták. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.
Mountfield HK: Kasal – Žaba, Pelikán, Beran, Kulhánek, Řehák, P. Fiala, Mráz, Polanský – Sláma, Novotný, Šimek, Klíma, Gedeon, Giesl, Koblížek, Trejbal, Brožek, Král, Souček, Vencl.
Dynamo Pardubice: Maarossy (41. Matěcha) – Koudelka, Bárta, Svoboda, Pražan, Maštalíř, Hemský, Pazdera – Burda, Formánek, Pilař, Kubíček, Jaša, Jakubec, Fiala, Jirout, Hiemer, Dostál, Vrba, Pirner.

V úterý hráli dorostenci na domácím ledě proti Liberci, který smetli 6:1. Úřadoval zejména Formánek, jemuž se povedlo nasázet hattrick. I dnes si šikovný útočník připsal tři body, ale pojďme postupně.

Úvod utkání byl v režii pardubických mladíků. Ti svého soupeře od první minuty přehrávali, nevadilo jim ani, že hráli již po 189 vteřinách v oslabení. Právě v něm si vytvořili velkou šanci, jenže brankář Kasal brejk zastavil. To se mu ovšem nepovedlo o něco později, v 5. minutě využil odraženého puku František Formánek, v početní nevýhodě si to vyrazil vstříc soupeřově brance a trefil přesně - 0:1. Další branka přes šance na obou stranách v první periodě nepadla. Spokojenější do kabin odjížděli hosté, kteří se ujali hubeného vedení.

Prostřední pasáž hry začala vyloučeními v obou táborech. Domácí svou početní výhodu nevyužili, zatímco hosté ano. Ve 27. minutě si vyměnil Ondřej Vrba puk s Dostálem a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2. O chvilku později se za hrubost na trestnou lavici pakovali Vrba a Pelikán. Ještě před polovinou zápasu šly Pardubice do trháku. Tomáš Jáša dostal šikovnou přihrávku od Hiemera a nemýlil se - 0:3. Hra pokračovala ve velkém tempu, jak už při derby bývá obvyklé. Po nedovoleném bránění Součka mělo Dynamo další přesilovou hru. Místo čtvrté trefy však přišlo snížení, když Pavel Šimek zachytil pardubickou rozehrávku a překonal Maarossyho - 1:3. Uběhlo pouhých jednadvacet vteřin a domácí byli zpět v utkání. Lukáš Souček se po pěkné kombinaci prosadil a snížil na rozdíl jediného gólu - 2:3. Katastrofický scénář se pro Pardubice naplnil, Mountfieldu se povedlo ještě do konce třetiny srovnat, v čase 38:44 se o to postaral svou druhou brankou v zápase Pavel Šimek.

Dynamo vyměnilo do třetího dějství brankáře, Marrossyho nahradil v kleci Matěcha, který mohl sledovat snahu svých spoluhráčů v početní výhodě pěti proti třem. Hosté ji ovšem nedokázali využít. Po dalším náporu Pardubic už se skóre měnilo, ve 46. minutě se prosadil z mezikruží Daniel Burda - 3:4. O dvě minuty později inkasoval Matěch poprvé a v zápase naposledy. Vyrovnání přinesl Hradci Králové Matěj Giesl - 4:4. Znovu uběhly pouze dvě minuty a výsledek se znovu měnil. Jakub Koudelka propálil Kasala do protipohybu a opět strhl vedení na stranu pardubického Dynama - 4:5. Necelých pět minut před koncem se po dalším tlaku hostů trefil pod horní tyčku František Formánek - 4:6. Už už to vypadalo, že by se dorostenci Pardubic mohli pomstít svému soupeři za nedávnou porážku na vlastním ledě. To se povedlo, závěrečnou tečku udělal gólem do prázdné branky Jan Pilař - 4:7. Dorostenci z města perníku tak berou třetí vítězství ve čtvrtém přípravném utkání.