7.9.2024

Dorostenci byli úspěšní v přestřelce s Kometou

Pardubičtí dorostenci odehráli druhý zápas v sezóně a poprvé se představili na domácím ledě, kde přivítali brněnskou Kometu. V tomto zápase šlo první do vedení Dynamo, zásluhou Ondřeje Rumla, ale poté začala velká přestřelka, kterou nakonec ovládly Pardubice, a to v poměru 4:3.

Extraliga dorostu, 2. kolo, sobota 7.9.2024, Pardubice, malá hala

Kometa Brno

4:3
1:1, 3:2, 0:0
Branky a nahrávky: 04:04 Ruml (Sekanina, Ryšavý; 5/4), 27:27 Drábek (Čihák; 5/5), 32:27 Vaňha (Ruml, Sekanina; 5/4), 33:52 Tvrdik (Joska, Řehořek; 5/5) – 04:35 Selič (Kavan, Halaš; 5/5), 28:21 Kubín (5/5), 30:37 Kubín (Kerbler; 4/5). Rozhodčí: Raška – Hnilička, Kolář. Diváci: 65. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Jaroš, Čihák, Řehořek, Kincl, Řivnáč – Kovář, Tvrdik, Jindřichovský, Vaňha, Joska, Sekanina, Novák, Ryšavý, Šimonek, Drábek.
Kometa Brno: Javorek – Bína, Panasenko, Kavan, Polák, Beroun, Hoďovský, Krämer – Selič, Prchal, Halaš, Hartl, Chruslinski, Kerbler, Šichtař, Kukleta, Daněk, Kubín.

Pardubičtí dorostenci si hned na začátku první třetiny zahráli přesilovou hru, kterou už po osmi vteřinách využili, když se do horního rohu branky trefil Ondřej Ruml - 1:0. Kometa ale na tento gól ihned zareagovala, kdy se mezi betony Veřmiřovského trefil Tomáš Selič - 1:1. Poté se do obrovské šance dostal opět pardubický Ruml, který si najel mezi kruhy a vypálil, jeho ostrá střela ale jen orazítkovala horní tyčku. Před první sirénou se ještě do dobré šance dostal hostující Halaš, který stejně jako pardubický hráč trefil tyčku.

Na začátku druhé části šlo Dynamo znovu do vedení, Dominik Drábek si najel mezi kruhy a propálil Javorka - 2:1. Brno ale stejně jako u prvního pardubického gólu i na tento rychle odpovědělo, Vojtěch Kubín si najel na levou stranu a poslal puk mezi tři tyče - 2:2. Kometa ale potom přidala další rychlou branku a šla do vedení, Vojtěch Kubín znovu ujel před brankáře a poslal puk mezi betony Veřmiřovského - 2:3. Jenže tato přestřelka dál pokračovala a za pár minut se Dynamo vrátilo do vedení. Nejdříve se ve 32. minutě prosadil po krásné akci Oliver Vaňha a poté o minutu později Pavel Tvrdík zakončoval do odkryté branky - 4:3.

Ve třetí třetině žádná branka nepadla, ale oba celky se dostaly do mnoha šancí. Pardubický Dubovči byl ve skvělé střelecké pozici, ale jeho pokus trefil pouze betony Javorka. Poté už to vypadalo že Brno znovu vyrovná, ale Veřmiřovský na poslední chvíli zachytil kotouč a zabránil tak vyrovnání. Konec třetiny Brno odehrálo bez brankáře, ale i přes šance nedokázalo vstřelit gól a Dynamo tak zvítězilo 4:3.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) Tak strašně jsme rádi dneska za to vítězství. Bojovali jsme o to až do konce. Celý zápas si myslím, že jsme měli docela dobrý přechod středního pásma a hru v útočný třetině, ale trápila nás trošičku hra v obranném pásmu. A rozebírání hráčů agresivita, důraz, obojí v obranném pásmu, takže to jsme hráče nabádali, ať se zlepšují. Ve třetí třetině se to trošku zlepšilo. Ale bojovali jsme až do konce. Povedly se nám celkem slušně přesilovky, což nám pomohlo a jsme strašně rádi za ty tři body dneska. David Pazourek (HC Kometa Brno) Nadřeli jsme se tady. Bohužel, myslím si, že dneska strašně moc faulů no. Takový individuální chyby, za který jsme zaplatili, takže dneska odjíždíme s prázdnou, ale je to škoda, protože si myslím, že jsme nějaký bod sehrát mohly.