Extraliga dorostu, 15. kolo, sobota 26.10.2024, Pardubice, enteria arena

7:2
3:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 00:09 Tvrdik (Joska, Jaroš; 5/5), 01:03 Fiala (Drábek; 5/5), 19:21 Drábek (Jindřichovský, Fiala; 5/5), 24:16 Andrejko (Sekanina, Novák; 5/5), 38:18 Ruml (Novák, Andrejko; 5/5), 42:01 Hynek (Ruml, Novák; 5/4), 51:38 Sekanina (Andrejko, Ruml; 5/5) – 25:30 Páže (Kočica, Riedl; 5/5), 40:57 Kočica (Marek, Riedl; 5/5). Rozhodčí: Nedvěd – Topolský, Mikula. Diváci: 70. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Hynek, Jaroš, Kincl, Řehořek – Novák, Jindřichovský, Teml, Drábek, Vaňha, Joska, Sekanina, Andrejko, Fiala, Tvrdik.
Berani Zlín: Zábojník – Dubec, Frömel, Dastych, Coufalík, F. Sedláček, M. Sedláček, Kubečka – Dubrava, Pánek, Marek, Kočica, Venený, Páže, Riedl, Škrip, Matula.

Díky raketovému startu vedlo Dynamo už po devíti vteřinách 1:0, když hned po buly zatáhl puk do pásma Pavel Tvrdik a přesnou střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Hned z následující akce byl náskok ještě veselejší, o navýšení se postaral Štěpán Fiala, který před bránou využil Drábkovu pobídku – 2:0. V 11. minutě hráli domácí přesilovou hru a v ní byl ve slotu Drábek, na kterého číhala poloprázdná brána, ale puk mu v inkriminovaný okamžik sjel. Z branky se Dominik Drábek radoval až těsně před první sirénou a Pardubicím dodal klid na hokejky – 3:0.

Ve 25. minutě se dostal do úniku Lucas Andrejko a v rychlosti poslal puk brankáři mezi betony – 4:0. Jenže za minutu se prosadili i hosté, když v útočném pásmu před Veřmiřovským na hraně horní tyče tečoval puk Tomáš Páže – 4:1. Při dvojnásobné početní nevýhodě unikl Drábek, ale brankář reflexivně vyrazil. Individuální akcí se ještě stihl před druhou přestávkou předvést obránce Ondřej Ruml, který naznačil obránci, potáhl si puk a trefil do protilehlého rohu branky – 5:1.

Po minutě třetí třetiny vstřelil druhý a také poslední gól Beranů Vojtěch Kočica, jenž uspěl z dorážky – 5:2. Ve 43. minutě ale Pardubice využily přesilovou hru, pod kterou se podepsal přesnou ranou Adam Hynek – 6:2. Sedmý gól Dynama vsítil Tobiáš Sekanina, který uspěl na brankáři kličkou do bekhendu – 7:2. Prosadit se mohl ještě Nicolas Novák, ale netrefil přesně prostor, kam mířil. Před koncem utkání se také blýskl pardubický brankář, který z blízka vychytal Dubravu.