19.9.2024

Junioři rozstříleli Mladou Boleslav. Nejvíce gólů padlo ve třetí třetině

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas, tentokrát na led Mladé Boleslavi. V tomto utkání šlo Dynamo jako první do vedení, zásluhou Davida Krčála. Ale Pardubice se v tomto zápase rozstřílely a do konce zápase vstřelily ještě sedm branek. Domácím se podařil dát pouze jeden gól a Dynamo tak vyhrálo vysoko 8:1.

Extraliga juniorů, 6. kolo, čtvrtek 19.9.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:8
0:2, 0:1, 1:5
Branky a nahrávky:07:50 Krčál (Jevtěchov, Štěpánek 5/5), 10:32 Krčál (Jevtěchov 4/4), 34:55 Kalužík (Hebek 4/5), 42:31 Korec (Lempach 5/5), 43:37 Pavlata (Štěpánek, Helikar 5/5), 46:59 Štěpánek, 49:49 Lempach (Macek 5/5), 51:36 Král (Vlasák, Průšek 5/4), 59:14 Jevtěchov (Štěpánek, Křečan 5/5) . Rozhodčí:Battěk, Kostourek – Kotlík, Kettner. . Vyloučení:8:8 . Využití:1:1 . V oslabení: . Diváci:83 . Střely na branku:22:40 . Průběh utkání: 0:2, 0:1, 1:5.
Mladá Boleslav: D. Hora (Kovář) – Frešer, J. Průšek, Sypecký, A. Vlasák, T. Moravec, Křivánek, Doležel – J. Kučera, Král, Maxin – Dobner, M. Vlasák, Hurt – J. Vítek, Šachl, Teplý – Kurka, V.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Rájek, Úlehla, Oliva, Lučan – Kalužík, Krčál, Korec – Macek, Jevtěchov, Pilař – Pumpiņš, Štěpánek, Pavlata – Rolinek, Lempach.

Pardubičtí junioři vstoupili do utkání lépe, kdy už v osmé minutě se radovali, David Krčál se dostal ke kotouči a poslal ho do odkryté boleslavské branky - 0:1. O chvíli později byli vyloučeni hráči po jednom na každé straně a na ledě tak bylo více prostoru, čehož Dynamo dokonale využilo, mezi betony Hory se přesně trefil znovu David Krčál - 0:2. Poté před zazněním první sirény se do velké příležitosti dostal domácí Doležel, který si najel do lepší střelecké pozice a vystřelil, ale pardubický Tuláček jeho pokus lapil do lapačky.

Na začátku druhé třetiny se Bruslaři ocitli v dobré příležitosti na korekci stavu, Moravcovu ostrou střelu však Tuláček bez problémů chytil do lapačky. Potom přišlo vyloučení na domácí straně a Pardubice přesilovou hru využily po pouhých čtyřiceti vteřinách. Tadeáš Kalužík poslal po ledě puk mezi tři tyče a stanovil tím rozdíl po dvou dějstvích na tři branky - 0:3.

Třetí třetina byla ve znamení gólů, fanoušci si jich užili přesně šest. Vše začalo trefou Lukáše Korce dvě minuty po příchodu z kabiny, na jeho práci navázal po velkém závaru na brankovišti Dominik Pavlata. Po tomto gólu Boleslav vystřídala brankáře, kdy do branky přišel František Kovář. Ale i on za malou chvíli inkasoval, Jiří Štěpánek byl faulován a nařízené trestné střílení pardubický hráč využil - 0:6. Pardubicím ale šest gólů nestačilo a dále pokračovaly v nastoleném tempu.

Ve 49. minutě Štěpán Lempach poslal puk k levé tyčce, kam se Kovář nestačil přesunout - 0:7. Po této brance šli ale hosté do čtyř a Boleslav se tak poprvé v zápase prosadila, Patrik Král prostřelil z pravého kruhu Tuláčka a zaznamenal alespoň čestnou branku Bruslařů. Pár vteřin před koncem ještě Dynamo vstřelilo osmou branku, Olekii Jevtěchov dorazil puk do branky a Pardubice si tak z Mladé Boleslavi odvezly vysokou výhru 8:1.