7.10.2024

Juniorka Dynama padla se Škodou Plzeň 3:4 v prodloužení!

Pardubičtí junioři přivítali v rámci 10. kola DHL Extraligy juniorů v malé hale Enteria arény hráče z Plzně. Hosté započali utkání lépe, byli aktivnější a to vyvrcholilo v první branku, na kterou ale Dynamo zvládlo rychle odpovědět. Po velice nedisciplinovaném nástupu obou týmů šly Pardubice do vedení. Indiáni odpověděli až jedinou vteřinu před koncem druhé třetiny. Dynamo šlo na začátku třetí dvacetiminutovky opět do vedení, na které zvládla Plzeň opět pohotově odpovědět a zápas šel až do prodloužení, kde Pardubice ztratily utkání vlastní chybou a přišly tak o druhý bod z tohoto utkání, který putuje do Plzně.

Extraliga juniorů, 10. kolo, pátek 4.10.2024, Pardubice, malá hala

Plzeň

3:4
1:1, 1:1, 1:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 16:59 Krčál (Pumpinš, Vápeník; 5/4), 33:11 Teplý (Rolinek, Dostál; 5/5), 42:05 Teplý (Pumpinš, Rájek; 5/5) – 16:39 Mazanec (Řehoř; 4/5), 39:59 Mazanec (Šiler, Úbl; 5/4), 42:23 Šiler (Borák, Beran; 5/5), 61:38 Pšenička (Šiler, Úbl; 3/3). Rozhodčí: Pilný, Raška – Bohuněk, Landsmann. Diváci: 70. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Dynamo Pardubice: Moustafa – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Korec, Pumpinš, Štěpánek, Kučera, Rolinek, Teplý, Dostál, Kalužík, Burda, Krčál, Pilař, Yevtiekhov.
Plzeň: Černý – Hromádka, Cícha, Skala, Petrov, Pšenička, Hnát – Coufal, Šiler, Matějka, Pittr, Sabiniok, Koubek, Makovec, Klatovský, Beran, Úbl, Řehoř, Mazanec, Borák.

Utkání mělo poněkud pomalejší rozjezd, i když aktivnější byli přece jen hosté. Své úvodní snažení v gól přetavit nedokázali a nabídli Dynamu přesilovou hru. V ní se sice Pardubice do tlaku dostaly, každopádně hosté málem zahrozili ze samostatného úniku. Teď šlo naopak do oslabení Dynamo, skvěle ho zvládlo a hosté byli od úvodní branky utkání stále daleko. První přesilová hra, ve které padl gól, nastala v čase 16:16. Bohužel ale gól vstřelila Plzeň, která v oslabení otevřela skóre. Na svá bedra to však po pouhých 20 vteřinách vzal David Krčál, který za asistence Maximse Pumpinše srovnal skóre – 1:1.

Zhruba minutu poté mělo Dynamo další přesilovku, kterou však využít nedokázalo a stav byl po první dvacetiminutovce vyrovnaný. Prvních deset minut druhé třetiny bylo velice nedisciplinovaných, když hlavní sudí rozdali dokonce až čtyři dvouminutové tresty, a to tři pro Dynamo a jeden pro Plzeň. První půle druhé části tak logicky patřila právě hostům, Dynamo se ale zarputile bránilo a Moustafa za svá záda žádný kotouč nepustil, společně s obránci zvládli tuto pasáž ustát a byly to právě Pardubice, které v čase 33:11 šlo do vedení. Konkrétně se prosadil Josef Teplý, asistenci si připsal Tomáš Rolinek – 2:1.

Pardubice pak po zbytek třetiny dominovaly, a to až do faulu, který přišel třicet vteřin před koncem třetiny. Toto oslabení Dynamo ubránit nedokázalo a pouhou jednu vteřinu před koncem druhé části Plzeň srovnala na 2:2. Závěrečná část základní hrací doby začala výborně. Trvalo to pouhé dvě minuty a pět vteřin a Dynamo se znovu díky střele Josefa Teplého radovalo a dostalo do vedení – 3:2.

Jak už se v tomto zápase jednou stalo, tentokrát však naopak bleskově po obdrženém gólu srovnává stav Plzeň. Zbytek třetí třetiny nepřinesl téměř žádné větší šance, až na obrovskou gólovou příležitost Pardubic, kdy se jim ale nepodařilo dotlačit touš za čáru odkryté klece. Zápas tak pomalu ale jistě směřoval do prodloužení, čemuž napovídala i předvedená hra obou týmů v závěru utkání, protože oba celky hrály velmi defenzivní hokej.

V prodloužení byly Pardubice od počátku lepší, vytvořily si tlak a v začátku i brankovou šanci, jenže poté o kotouč přišly, udělaly chybu a tu hosté bez váhání potrestali. Bod navíc tak poputuje do Plzně, která si z Pardubic odváží body dva, zatímco Dynamo bere jeden bod za prodloužení.

Jakub Venc (trenér HC Dynamo Pardubice): Dnes to pro nás byla nepříjemná ztráta bodů. Dlouhodobě máme problémy s oslabením, jsme často na trestné lavici, a to vyvrcholilo v závěru druhé třetiny, když jsme obdrželi branku právě z oslabení. Soupeř si zvládl dát několik přihrávek přes osu hřiště a následně se mu podařilo srovnat stav utkání na 2:2. My jsme ve třetí třetině odskočili na 3:2, ale bohužel ihned vzápětí po buly, když jsme udělali zakázané uvolnění, vstřelil soupeř gól na 3:3. Nám se podařilo si vytvořit jednu gólovou příležitost, měli jsme přesilovou hru pět na tři, pokud ale nevyužijeme pět na tři, tak si nezasloužíme vyhrát. Tudíž šel zápas do prodloužení, kde jsme udělali jednu chybu a soupeř ji potrestal.