23.3.2024

Dorost proměnil mečbol a přes Hradec Králové postupuje do semifinále!

Čtvrtý zápas čtvrtfinálové série pardubického dorostu s Hradcem začal divoce a Dynamo se dostalo hned v 7. minutě do vedení. O to vzápětí Pardubičtí přišli, ale do domácí klece vsítili v úvodu druhé třetiny další tři góly, na které Mountfield odpověď ve zbývajícím čase nenašel, a tak Dynamo postupuje do semifinále extraligy dorostu.

Extraliga dorostu, ČF4, sobota 23.3.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

1:4
1:1, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 09:26 Hendrych (5/5) – 06:03 Macek (Drábek; 5/5), 21:39 Mikeska (Novák, Úlehla; 5/5), 22:14 Sekanina (Vápeník, Korec; 5/5), 30:57 Macek (Úlehla, Novosad; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Hájková, Augusta. Diváci: 210. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Černý, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Novotný, Václavíček, Vítek, Šichan, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Páleník, Koklar.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan – Korec, Novák, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Rolinek, Macek.

Urputný souboj pardubických dorostenců s rivalem z Hradce Králové započal hned v 7. minutě, kdy byla hostujícím celkem vstřelena úvodní branka utkání. Rozjetý Vít Macek si dokázal zpracovat pas od Dominika Drábka a přímou čarou poslal puk do levého horního rohu hradecké klece – 0:1. Mountfield našel odpověď na tuto branku hned po třech minutách a skóre poprvé a také naposledy srovnal. Obdivuhodné sólo od vlastní brány předvedl Patrik Hendrych, prokličkoval se kolem několika pardubických hráčů a zakončil za Tuláčkova záda – 1:1. Tentýž hráč se po několika dalších minutách provinil faulem a Pardubice mohly jít opět do vedení, k tomu ale nedošlo. Naopak se v závěru početní výhody Dynama dostali domácí Páleník a Klíma do přečíslení dva na jednoho a nebýt dobrého zákroku pardubického obránce, mohli přidat gól ve vlastním oslabení.

O osudu zápasu bylo víceméně rozhodnuto v úvodu druhé třetiny, kdy Pardubice vsítily do branky Hradce dva slepené góly. O první z nich se postaral Martin Mikeska, který prokázal důslednost v předbrankovém prostoru a po chybě domácího gólmana dorazil kotouč do odkryté části klece – 1:2. O čtyřicet vteřin později rozvlnil sít hradecké klece Tobiáš Sekanina ranou z pravého kruhu – 1:3. Další šance přišly od obou mužstev, ale i třetí gól prostřední části utkání padl z hole hostujících hráčů. Za domácí brankou si šikovně zpracoval kotouč Vít Macek a následně jej bekhendem prostrčil prostorem mezi betony Záruby – 1:4. Hned poté ještě orazítkoval konstrukci hostující klece Rolinek. Hradečtí mohli snižovat v přesilové hře, ale Dynamo předvedlo dobrou defenzivní práci a nedovolili domácím moc šancí.

Obrovskou šanci měl ve 46. minutě kapitán hradeckého dorostu Vítek, ale poté co dvěma kličkami vymíchal brankáře Pardubic, už kotouč přizvednout nedokázal. Další oslabení si Východočeši dokázali také pohlídat a Lvům už tak nezbývalo příliš času na obrat. V následujících minutách rozdali rozhodčí několik trestů za šarvátky, ale pokaždé se hrálo v plném počtu hráčů na obou stranách a žádná další branka v utkání tak už nepadla. Pardubice si tak po dominantním výkonu na ledě Hradce Králové odváží třetí bod v sérii, čímž si zajistily postup do semifinále.