5.1.2024

Dorost Dynama drama v Karlových Varech do vítězného konce nedovedl, prohrál po samostatných nájezdech

Pardubický dorost v pátek odehrál dramatický zápas v Karlových Varech. Po dobrém vstupu do utkání obdržel v dalším průběhu tři góly. Ve třetí třetině sice mladíci Dynama dokázali nepříznivý vývoj otočit, jenže domácí Tomek stihl ještě vyrovnat. Po rozhodujícím úderu v podání stejného hráče v rozstřelu Energie porazila tým z města perníku 5:4 po samostatných nájezdech.

Extraliga dorostu, 3. kolo, pátek 5.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha

Karlovy Vary

5:4
1:1, 2:0, 1:3 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 18:28 Blažek (Tomek; 4/4), 25:20 Slavík (Wardas; 5/5), 39:43 Slavík (Wardas; 5/5), 58:39 Tomek (Sedláček, Blažek; 5/5), rozh. náj. Tomek – 13:26 Novák (Mikeska; 5/5), 52:46 Rolinek (Vápeník; 5/4), 53:47 Macek (Rolinek; 5/5), 58:15 Vápeník (Macek; 5/5). Rozhodčí: Hlinka – Kokrment, Bertlík. Diváci: 55. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 44:49. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4.
Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Magner, Jílek, Postl, Bednář – Wardas, Šilhan, Sedláček, Slavík, Michalov, Šedivec, Habla, Tomek, Blažek.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Novosad, Jansa, Šurc, Řehořek, Jaroš, Řivnáč – Rolinek, Novák, Ryšavý, Mikeska, Úlehla, Krčál, Lempach, Korec, Macek.

Dynamo se v úvodní desetiminutovce ubránilo v oslabení po Vápeníkově vyloučení a později šlo do vedení. Skóre v KV Areně otevřel na začátku 15. minuty Matěj Novák. Dojem z první třetiny jemu a jeho spoluhráčům ale pokazila inkasovaná branka ve vlastní přesilovce. V početní nevýhodě vyrovnal na 1:1 minutu a půl před přestávkou domácí útočník Vlastimil Blažek.

Pět minut po pauze Energie poměr vstřelených gólů otočila na svoji stranu, když se trefil Lukáš Slavík. Východočechům se během prostředního dějství moc nedařilo ohrožovat, natož překonat brankáře Martina Psohlavce, naopak jeho protějšek David Veřmiřovský ještě jednou lovil puk ze své sítě. 17 sekund před druhou sirénou se prosadil opět Slavík, jenž tedy zvýšil na 3:1.

Další důležité momenty utkání přišly po dvanácti odehraných minutách z třetí periody. Nejprve využil přesilovou hru kapitán Tomáš Rolinek, na něhož v 54. minutě navázal Vít Macek. Svěřenci kouče Vojtěcha Faltyse následně ubránili soupeřovu početní výhodu a v minutě 59. už Západočeši před vlastním publikem prohrávali 3:4. Na trefu Teodora ovšem brzy zareagoval Petr Tomek, a tak za stavu 4:4 bylo k vidění prodloužení.

Na jeho začátku pardubičtí mladíci přes velké šance nezužitkovali přesilovku a nakonec se museli spokojit se ziskem jednoho bodu. V samostatných nájezdech totiž byli úspěšnější hokejisté Karlových Varů. V šesté sérii rozstřelu si další důležitý zásah večera připsal Tomek. Pardubice se tedy poté, co je celek z lázeňského města v tabulce přeskočil, nachází v rámci skupiny o pořadí v play off Extraligy dorostu na pátém místě.