6.1.2024

Dorostenci poprvé v nadstavbě nebodovali, nestačili na Plzeň

Dorostenci po pátečním boji v Karlových Varech pokračovali hned den poté na dalším tripu v Plzni, kde tentokrát už nezvládali bodovat, poprvé v nadstavbě. Domácí Indiání se v průběhu druhé třetiny dostali do poměrně pohodového vedení 3:0 a Dynamo na něj nestačilo dostatečně zareagovat. Nakonec Východočeši padli 2:5, pod oba góly se podepsala produktivní dvojka David Krčál a Vít Macek.

Extraliga dorostu, 4. kolo, sobota 6.1.2024, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

Plzeň

5:2
1:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 08:46 Tománek (Fodor, Maxa; 5/5), 36:34 Fodor (Tománek, Maxa; 5/5), 38:26 Slačík (Klatovský, Úbl; 5/5), 48:49 Tománek (Fehér, Reisnecker; 5/4), 59:02 Fodor (Klatovský, Mašek; 5/5) – 45:42 Macek (Krčál; 5/5), 54:35 Macek (Řehořek, Krčál; 5/5). Rozhodčí: Valda – Bernard, Karda. Diváci: 67. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Plzeň: Houdek – Mašek, Černý, Hanzlík, Kamas, Reisnecker, Kocek – Slováček, Klatovský, Bělík, Slačík, Tománek, Fehér, Maxa, Fodor, Chasák, Úbl.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Novosad, Jansa, Řivnáč, Řehořek, Jaroš, Šurc – Rolinek, Novák, Ryšavý, Mikeska, Úlehla, Krčál, Lempach, Korec, Macek.

Do první vážnější šance se dostali Plzeňští, když po přechodu pásma mohl po křižné přihrávce zakončovat do poloodkryté brány Matyáš Úbl, ale puk mu poskakoval a ani nevystřelil. Za další čtyři minuty se domácí dostali do vedení, když Fodor lehce propíchl puk na Matěje Tománka, který přesnou střelou překonal pardubického gólmana – 1:0.

Na začátku druhé třetiny ujel jeden z plzeňských hráčů, který pouze zasáhl beton Veřmiřovského. Po této příležitosti pokračovali domácí stále více na puku, což vyústilo v kombinační akci tři proti jednomu, ale Indiání to překombinovali a nic z toho nebylo. Jenže následné vyloučení Dynama dopřálo Plzni další pobyt v útočném pásmu a objevily se další šance, které ale zlikvidoval Veřmiřovský ve výpomoci s obranou. Ve 37. minutě se domácí mužstvo dostalo do vedení 2:0 poté, co Jan Fodor nejlépe zaregistroval odražený kotouč v brankovišti a doklepl jej do prázdné klece. Minutu a půl před koncem druhé třetiny jeden z hráčů Pardubice dobře nevyvezl puk, ten se příhodně odrazil ke Klatovskému, jenž si všiml volně najetého Davida Slačíka a naservíroval mu ho do jednoduché pozice na přímou střelu příklepem – 3:0.

Hráči Dynama ale dobře vstoupili do poslední části a ihned zkraje si vynutili přesilovou hru, kterou sice nevyužili. Nicméně se jim následně podařilo vstřelit branku, když dobře využil přečíslení Krčál, který poslal puk Vítu Mackovi a ten jej procedil mezi rukou a tělem Houdka – 3:1. Pardubičtí mladíci byli v tu chvíli na koni a tlačili se do zakončení, které ukončilo až faul Jaroše a po následné kombinaci v přesilové hře trefil puk za přesouvajícího se Veřmiřovského podruhé v zápase Matěj Tománek – 4:1. V 55. minutě po vyhraném souboji za bránou sebral puk Vít Macek, obtočil se, srovnal si puk na hokejce a procpal puk pod plzeňským brankářem – 4:2. Dynamo ještě ke konci dostalo přesilovou hru, která zůstala bez využití a při následné hře bez brankáře upravil na konečných 5:2 Jan Fodor trefou do prázdné brány – 5:2.