3.2.2024

Dorost na domácím ledě porazil Přerov, v zápase zazářil Štěpán Lempach

Pardubičtí dorostenci přivítali na domácím ledě Přerov. Na první gól se čekalo do druhé třetiny, kdy poslal Dynamo do vedení Štěpán Lempach. Pardubice si poté vytvořily dvoubrankový náskok, ale Zubrům se podařilo snížit. Domácí už další komplikace nedovolili, vedení udrželi a vyhráli 3:1.

Extraliga dorostu, 12. kolo, sobota 3.2.2024, Pardubice, enteria arena

Přerov

3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 20:24 Lempach (Rolinek, Řehořek; 5/5), 37:29 Úlehla (Joska, Jansa; 5/5), 54:11 Lempach (Macek, Vápeník; 5/5) – 51:12 Cífka (Švejcar, Matyáš; 5/5). Rozhodčí: Skopal – Hnilička, Topolský. Diváci: 60. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Novosad, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Macek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák.
Přerov: Trnka – Pala, Pohanka, Mozr, Matyáš, Kočara, Zahradníček, Cífka – Vlk, Frnka, Mátl, Hilšer, Švejcar, Kováč, Vyroubal, Dobřecký.

Pardubice si hned na začátku první třetiny zahrály přesilovou hru, při níž se do dobré šance dostal Lempach, ale přerovského Trnku překonat nedokázal. Poté střílel z mezikruží přerovský Vlk, ale Veřmiřovský jeho pokus dobře viděl a vyrazil ho. Dlouho potom se nic vážného nestalo až v úplném závěru třetiny se před branku dostal Lempach, ale při střele mu puk sjel z hole.

Dynamo vstoupilo do druhé třetiny radostně, když šlo po uplynutí 24 vteřin do vedení, Štěpán Lempach rychlou střelou z levé strany překonal Trnku 1:0. Přerovský Vlk se poté dostal do dobré pozice a ihned střílel, Veřmiřovský se ale včas přesunul a zasáhl. Ve 37. minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Erik Úlehla dokázal rychle dopravit puk do brány než se stačil Trnka přesunout - 2:0.

Na začátku třetí části se do samostatného úniku dostal domácí Macek, který mohl přidat třetí branku, ale Trnka na poslední chvíli zasáhl. V 51. minutě padl první gól na straně Zubrů, Filip Vlk našel skulinku mezi betony Veřmiřovského a poslal puk tak za jeho záda - 2:1. Na tento gól ale Dynamo rychle zareagovalo, kdy Štěpán Lempach z předbrankového prostoru vstřelil svou druhou branku v zápase. Domácí si vedení už do konce udrželi a vyhráli tak 3:1.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) „Přerov přijel hodně houževnatý, hodně hráli ve vlastní třetině u sebe. Takže jsme měli problém se prosadit do slotu a dopředu do brankového prostoru, odkud padají nejvíc góly. Takže jsme z těch spousty střel, který jsme měli tak jsme dali za dvě třetiny jenom 2 góly. Nicméně ta převaha na naší straně byla. Ve třetí třetině prvních deset minut výborných, dali jsme tyčku, měli jsme samostatný únik na bránu, zase několik dalších dobrých příležitostí. Gól jsme nedali, pak jsme si to zbytečně zkomplikovali takovým našim pětiminutovým výpadkem, kdy jsme si v té hře začali dělat, co jsme chtěli. Byly tam věci navíc, které jsou hodně riskantní a k ničemu neprospívají v té hře a Přerov zaslouženě dal ten gól po naší nedůslednosti po našich chybách. Naštěstí zase potom jsme dali gól na 2:1. Naskočili jsme, udělali jsme si tlak, dali jsme třetí gól. A v závěru jsme dobře odbránili oslabení a klukům gratuluji za tři body.“