16.2.2024

Dorostenci otevřeli proti Karlovým Varům střelnici, prosadilo se hned osm hráčů

V první třetině se pardubičtí dorostenci rozehřáli jednou brankou a vzápětí ve druhé dvacetiminutovce započali kanonádu. Do sítě Karlových Varů nasázeli dalších sedm gólů a za tento skalp lídra berou cenné tři body a posouvají se na šestou příčku tabulky o pořadí v play-off extraligy dorostu.

Extraliga dorostu, 13. kolo, pátek 16.2.2024, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

8:0
1:0, 7:0, 0:0
Branky a nahrávky: 15:47 Korec (Novák, Lempach; 5/5), 20:33 Krčál (Sekanina, Korec; 5/5), 21:17 Křečan (Novák, Korec; 5/5), 24:06 Mikeska (5/5), 25:26 Novák (Korec, Novosad; 5/5), 25:58 Drábek (5/5), 30:09 Lempach (Krčál, Sekanina; 5/5), 38:28 Joska (Jaroš, Vápeník; 5/5). Rozhodčí: Hort – Kalina, Kopecký. Diváci: 60. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 8:0.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Koudelka, Vápeník, Novosad, Jansa, Šurc, Řivnáč, Křečan, Jaroš – Novák, Korec, Úlehla, Mikeska, Joska, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach.
Karlovy Vary: Kašpar – Čermák, Dyk, Pelikán, Kůrka, Gombár, Vrzal – Kváš, Staněk, Šilhan, Poizl, Sedláček, Kyncl, Habla, Tomek.

Do utkání vstoupily aktivněji Pardubice a do karet jim hrálo i brzké vyloučení soupeře. První a následně ani druhou početní výhodu ale Dynamo nevyužilo. Naopak se v 11. minutě dostal do samostatného úniku Kvaš, Veřmiřovský v bráně si na střelu počkal a úspěšně kotouč vyrazil před sebe. I Energie si v následujících minutách vyzkoušela přesilovou hru, ale stejně jako domácí ji ponechala nevyužitou. Poté se diváci konečně dočkali první branky – po kombinaci s Novákem poslal Lukáš Korec kotouč k pravé tyčce Kašparovy brány – 1:0.

Ve druhé třetině pak Pardubice rozjely pořádnou akci. Vše začalo půl minuty po začátku dvacetiminutovky, kdy přidal David Krčál druhý gól do karlovarské sítě – 2:0. Následoval jej obránce Filip Křečan, který poslal puk přímou čarou od modré za záda hostujícího gólmana – 3:0. Dalším střelcem se stal Martin Mikeska, jenž si nabruslil na pravý kruh a svižnou ranou zápěstím umístil kotouč do horního růžku – 4:0.

Dynamo ani po třech slepených gólech nepolevovalo a vzápětí přišla i pátá a šestá branka. Korec si vybrusil až ke Kašparovi v bráně a rychle přihrál Matěji Novákovi na levý kruh, útočník už pouze zakončoval do odkryté části klece – 5:0. Šestým střelcem, který zvládl překonat karlovarského maskovaného muže, pak byl Dominik Drábek6:0. Energie mohla snižovat v přesilové hře či následně po špatné rozehrávce Pardubic, kdy puk skončil na holi Sedláčka. Ani jedna z šancí ale nevyšla, a tak se do akce opět vrátili domácí. Krčál poslal pas na Štěpána Lempacha, jehož rána prosvištěla Kašparovi pod levým betonem přímo do brány – 7:0. V závěru prostřední dvacetiminutovky stanovil konečný stav utkání Václav Joska poté, co tečoval střelu Jaroše od modré – 8:0.

Poslední část utkání se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Mírně aktivnější byl domácí celek, ale zajímavé šance předvedla i Energie. Ve vlastním oslabení sebral u mantinelu na levé straně kluziště kotouč Habla a přes bránícího hráče se protlačil k ráně na Veřmiřovského. Brankář vyrazil puk přes sebe, kde byl na dorážku připravený Staněk, ale první i druhý pokus gólman zastavil a ani v dalších nadcházejících šancích se překonat nenechal. Pardubičtí dorostenci tak rozstříleli lídra tabulky osmi góly a týmový výkon ještě podtrhlo čisté konto Veřmiřovského v bráně.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině bylo znát, že jsme týden nehráli. Trochu pokulhávala kombinační hra, bylo to takové syrové. Šli jsme do kabiny za stavu 1:0, řekli jsme si, co chceme zlepšit a prvních deset minut té druhé třetiny pak bylo dobrých. I přesto, že ta třetina byla na střely celkem vyrovnaná, nám tam napadalo všechno, co mohlo a pak už se jen dohrávalo.“

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Z našeho pohledu jsme první ani třetí třetinu vůbec neodehráli špatně. Ve druhé třetině se stalo to, co se stalo a věřím, že se z toho poučíme a připravíme se do dalšího zápasu.“