10.3.2024

Dorost z Mladé Boleslavi přivezl výhru! Rozhodlo posledních deset vteřin zápasu

Dorostenci sehráli poslední zápas před play-off na ledě Mladé Boleslavi. V tomto utkání šlo Dynamo jako první do vedení, když se ve třetí minutě prosadil Tobiáš Sekanina. Na začátku druhé třetiny pak Boleslav vyrovnala a nerozhodný stav trval až do závěrečných deseti vteřin třetí části, kdy Dynamo přidalo rychlé dva góly a vyhrálo tak 3:1.

Extraliga dorostu, 20. kolo, sobota 9.3.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:3
0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 25:29 Zhdanov (Beran, Hanyš; 5/4) – 03:06 Sekanina (Macek, Ruml; 5/4), 59:50 Ruml (Joska, Úlehla; 5/5), 59:54 Křečan (Rolinek; 5/5). Rozhodčí: Bernat – Serbus, Brož. Diváci: 163. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Mladá Boleslav: Sklenička – Hájek, Šilhavý, Čermák, Kovář, Hora – Václavík, Fink, Zhdanov, Kristek, Beran, Hanyš, Matějka, Vasiak, Churáček, Hrouda, Maxin.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Řehořek, Jansa – Rolinek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Sekanina, Lempach, Korec, Macek.

Dynamo vstoupilo do zápasu lépe a hned ve druhé minutě si zahrálo přesilovku, kterou využilo, Tobiáš Sekanina vyslal střelu z mezikruží a otevřel tak skóre zápasu - 0:1. Poté se do velké šance dostal domácí Maxin, který se ocitl sám před brankářem, ale Tuláček jeho pokus zastavil lapačkou. Ke konci třetiny byl v obrovské šanci pardubický Macek, který střílel k pravé tyčce a už to vypadalo že puk spadne do brány, ale Sklenička ho na poslední chvíli přikryl pod lapačku.

Na začátku druhé části si tentokrát zahrála přesilovku Mladá Boleslav, která tuto výhodu také využila, k dorážce se dostal Olxandr Ždanov, který tak vyrovnal - 1:1. Poté mohli jít domácí do vedení, když měli několik šancí, nejdříve střílel Maxin a následně Hora, ale Tuláček všechny pokusy vychytal. Před zazvoněním druhé sirény se už nic vážného nestalo.

V úvodu třetí třetiny se k puku dostal domácí Churáček, který si najel před Tuláčka a snažil se procpat puk za jeho záda, pardubický brankář ale puk zastavil. Před závěrem třetiny poté přišly dva rychlé góly Dynama. Nejdříve Ondřej Ruml prostřelil Skleničku z mezikruží a poté domácí odvolali brankáře a Filip Křečan poslal puk do prázdné brány - 1:3. Pardubice si tak odvezly výhru 3:1.