20.12.2023

Pardubičtí junioři vybojovali v závěru těsné vítězství nad Litvínovem

Pardubičtí junioři sehráli v rámci šestého kola duel o účast play off proti Litvínovu. Hosté dokázali v závěru první dvacetiminutovky otevřít skóre zápasu, na což Dynamo odpovědělo v úvodu třetiny druhé. Nerozhodný stav vydržel až do padesáté minuty, kdy se poprvé v zápase dostalo do vedení Dynamo. Pardubičtí hráči již tento stav udrželi a připsali si další tři body do tabulky.

Extraliga juniorů, 6. kolo, úterý 19.12.2023, Pardubice, enteria arena

2:1
0:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24:41 Pavlata (Kalužík, Křečan; 5/5), 49:09 Helikar (Novotný, Kaštánek; 5/5) – 17:03 Vishneuski (Dohnal, Soušek; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Hacaperka – Pěkný, Landsmann. Diváci: 60. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Jaša, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Novotný, Helikar.
Litvínov: Stránský (28. Kubík) – Soušek, Kladivo, Kubíček, Prokeš, Werner, Hora, Vyhlídal – Scafari, Postl, Tomaník, Tůma, Dohnal, Čech, Peroutka, Horský, Dej, Bednařík, Vishneuski.

Nevýraznou první třetinu mohlo Dynamo otevřít po přesilové hře ze dvanácté minuty, avšak dobrá obrana hostů nepropustila jedinou střelu za záda Stránského. Úvodní branka zápasu přišla až v závěru třetiny poté, co rychlá akce Litvínova skončila u Alexandra Višněvskijho, jenž rozvlnil pardubickou síť – 0:1.

V úvodu prostřední části zápasu dostal Litvínov k dispozici přesilovou hru, avšak podobně jako Pardubice v první třetině nedokázal početní výhodu zužitkovat. Litovat toho mohl o minutu později, kdy Filip Křečan rozjel útočnou akci, ve které našel Tadeáše Kalužíka, který z první zakončil za záda Stránského – 1:1. V osmadvacáté minutě muselo přijít střídání brankářů na straně Litvínova, kdy ze hřiště odcházel Štěpán Stránský, kterého nahradil Adam Kubík. Do konce třetiny přišly tři přesilovky, ale ani jeden z celků neproměnil ani jednu z šancí.

Závěrečnou třetinu mohlo Dynamo otevřít již v první minutě, kdy si zahráli přesilovou hru. Domácím se jim ji nepodařilo proměnit, což nedokázal ani Litvínov o pár minut později. Závěrečná tečka za utkáním přišla zhruba v polovině závěrečné třetiny potom, co Adam Novotný po delším pobytu v útočném pásmu našel hokejku Jana Helikara, jenž ustanovil konečné skóre zápasu – 2:1. Dynamo tak dokázalo v závěru zápasu otočit stav a díky třem bodům zůstává ve skupině o účast v play off na druhém místě.