15.2.2024

Ztráta vedení těsně před koncem je nezlomila. Junioři přivezli z Olomouce všechny tři body

Hokejisté Dynama v dalším kole skupiny o účast v play off DHL extraligy juniorů hráli v Olomouci. Ve čtvrtečním duelu vedli po první třetině o dva góly, Hanáci ovšem dokázali v dalším průběhu vyrovnat. Východočeši však stihli vítězný gól vstřelit ještě před koncem základní hrací doby, když necelé dvě minuty před sirénou skóroval Adrian Gromadzki.

Extraliga juniorů, 22. kolo, čtvrtek 15.2.2024, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

2:3
0:2, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 32:05 Belan (Šabatka, Havel; 5/5), 57:32 Tomeček (Burkov; 5/5) – 08:19 Hebek (Švec, Kalužík; 5/4), 14:40 Novotný (Yevtiekhov, Burda; 5/5), 58:05 Gromadzki (Švec, Yevtiekhov; 5/5). Rozhodčí: Grygera, Schenel – Bezděk, Viskot. Diváci: 71. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Olomouc: Frgál – Šabatka, Smýkal, Compel, Kalman, Sedláček, Růžička, Panáček, Stratil – Koudelný, Bošek, Havel, Šotkovský, Tomeček, Burkov, Belan, Drábek, Turek.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Helikar, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Novotný, Jaša.

V úvodu klání Hanáci nevyužili přesilovku a o chvíli později sami v početní nevýhodě inkasovali. V deváté minutě Švecův pokus od modré čáry dorazil do sítě Tomáš Hebek. Následně se svěřenci trenéra Jakuba Vence ubránili dvakrát v oslabení a v 15. minutě opět udeřili. Rychlý protiútok po přihrávkách Burdy a Jevtěchova úspěšně zakončil Adam Novotný.

Utkání bylo bohaté na vyloučení, přičemž další olomoucké v závěru první periody hosté nepotrestali. Nedlouho po zahájení prostřední části hráči Dynama nezužitkovali ani téměř dvouminutovou převahu pěti proti třem. Skóre se znovu měnilo až po polovině základní hrací doby. Tentokrát se radovali Kohouti, protože ve 32. minutě Lukáše Viléma překonal a na 1:2 snížil Jakub Belan.

Východočeši dlouho drželi těsný náskok, přestože měli několik šancí ho navýšit. Například během třetí dvacetiminutovky promarnili celkem čtyři přesilovky. O to těžší ránu představovalo vyrovnání Michala Tomečka na 2:2 z 58. minuty. Tým z města perníku nicméně zabojoval a brzy poté rozhodl.

Martin Švec, jenž o den dříve dal svůj premiérový gól v Tipsport extralize, na začátku předposlední minuty objel bránu a prostřelil brankáře Dominika Frgála. Branka ovšem byla připsána clonícímu a tečujícímu Adrianu Gromadzkému. Domácí se na odpověď při hře bez gólmana již nezmohli, navíc na závěr je oslabil faulující Tomeček. Junioři Olomouce tak doma s Pardubicemi prohráli 2:3.