26.2.2024

Junioři rozstříleli Zlín a zůstávají na vítězné vlně!

Pardubičtí junioři si dokázali v první třetině proti Zlínu vytvořit dvoubrankový náskok. Ve druhém dějství jej ještě zdvojnásobili a ve třetí periodě přidali branky dokonce tři. Inkasovali až v úplném závěru utkání, který si ale nadále pohlídali. Upevnili si tak jistotu postupu do osmifinále play-off DHL extraligy juniorů.

Extraliga juniorů, 26. kolo, pondělí 26.2.2024, Pardubice, enteria arena

7:1
2:0, 2:0, 3:1
Branky a nahrávky: 03:30 Gromadzki (Koudelka, Pavlata; 5/5), 18:18 Fiala (Gromadzki; 5/5), 34:11 Pavlata (Gromadzki, Koudelka; 5/5), 34:47 Kalužík (Hebek, Štěpánek; 5/5), 40:20 Novotný (Pavlata, Koudelka; 5/4), 43:55 Fiala (Pavlata, Koudelka; 5/5), 49:14 Kalužík (Pilař, Yevtiekhov; 5/5) – 59:50 Zavřel (Holba, Pilát; 5/3). Rozhodčí: Battěk, Čáp – Maňák, Landsmann. Diváci: 50. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 7:0, 7:1.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Kaštánek, Křečan, Jansa, Hebek – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Štěpánek, Fiala, Dostál, Pilař, Novotný, Jaša, Helikar.
Berani Zlín: Uherek (44. Kowalczyk) – Šišák, Lukaštík, Velikovský, Burian, Mikel, Zavřel – J. Heš, L. Heš, Pešák, Klimek, Pilát, Ramert, Nekvapil, Kaláč, Vašíčko, Holba, Vaculík, Čechmánek.

Pardubice se ujaly vedení hned ve 4. minutě, kdy kombinaci s Dominikem Pavlatou završil střelou k levé tyčce Adrian Gromadzki1:0. Hned poté mohl Zlín snižovat v přesilové hře, tu ale hosté nevyužili. Poté ani domácí nezužitkovali početní výhodu a k další změně stavu došlo až minutu před koncem úvodní části. K Uherkovi si nabruslil Adam Fiala a nenápadnou šikovnou střelou posunul kotouč skrz gólmanovy betony – 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivně a měli po sobě hned několik zajímavých šancí, ty ale proměnit nedokázali. Dobrou šanci měl i pardubický Koudelka, který se dostal k puku po nahození zlínských hráčů a ujížděl sám na hostujícího gólmana. Uherek se ale vymíchat nedal a obránce vychytal. Po další pardubické akci ale už do jeho sítě puk propadl. Gromadzki sebral nahozený kotouč v pásmu, najel si přes pravý kruh a počkal si, než si bránící hráč zkusí lehnout do jeho přihrávky a naservíroval hrací předmět Dominiku Pavlatovi, který zakončil do růžku ke vzdálenější tyči – 3:0. Po necelé minutě přidaly Pardubice i čtvrtou branku, tentokrát zásluhou Tadeáše Kalužíka4:0. V závěru periody ještě Dynamo mohlo navyšovat v přesilové hře, ale její drtivá většina se dohrávala až v posledním dějství utkání.

Pardubice také hned dvacet vteřin po začátku poslední třetiny početní výhodu využily. Opět u gólu asistoval Dominik Pavlata, který přihrával Adamovi Novotnému, jenž propasoval kotouč Uherkovi mezi betony – 5:0. Zlín se poté snažil vyvinout na domácí tlak a snížit, což Dynamo nedopustilo a naopak i pošesté rozvlnilo síť zlínské klece. Podruhé v utkání se po střele z levého kruhu prosadil Adam Fiala6:0. Zlín po této inkasované brance měnil gólmany a přišlo i vyloučení na obou stranách. Obměna v bráně hostí příliš nevyšla a domácí skórovali i posedmé. Po rychlém přechodu do pásma proměnil šanci také dvougólový Tadeáš Kalužík7:0. Pardubice přišly o čisté konto až deset vteřin před závěrečnou sirénou, kdy Zlín proměnil početní výhodu pět na tři a obránce Matěj Zavřel rozvlnil síť pardubické brány dělovkou od modré – 7:1. Dynamo tak bere další tři body do tabulky boje o play-off a upevňuje svojí postupovou pozici.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Samozřejmě podle výsledku 7:1 to byl dobrý zápas. Se Zlínem jsou utkání vždycky hodně obtížná, je to pro nás těžký soupeř, teď se jim i dařilo, takže byli dobře připravení, měli jsme z toho velký respekt. Kluci k tomu přistoupili skvěle. Dnes celý zápas až na nějaké výjimky odehráli dobře. Hezké góly, i hodně dalších šancí, ale to měli i hosté, od toho je tam ale náš gólman, aby je pochytal. Byli jsme důraznější v zakončení, měli jsme víc šancí, takže pro nás relativně dobrý zápas. Kluky jsme pochválili a tenhle přístup, kde je celý tým dobře naladěný, si chceme přetáhnout i do play-off.“

Juraj Jurík (Berani Zlín): „Dnes hrálo bohužel jen jedno družstvo, gratuluji soupeři. My se nad sebou musíme zamyslet do příštích zápasů.“