29.2.2024

Junioři po sedmi zápasech zapisují prohru, nestačili na Litvínov

Dynamo začalo utkání v Litvínově slibně. V první třetině šlo zásluhou Adriana Gromadzkiho do vedení, o které ale v následující dvacetiminutovce přišlo. Zlom přišel v závěrečné části zápasu, kdy Litvínov skóroval dva slepené góly. Ve 48. minutě prošel kotouč do pardubické sítě i počtvrté a bylo rozhodnuto.

Extraliga juniorů, 27. kolo, čtvrtek 29.2.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

4:1
0:1, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 31:25 Postl (Starý, Maštalířský; 5/4), 40:24 Starý (Maštalířský, Postl; 5/5), 41:19 Bednařík (Dej, Soušek; 5/5), 47:18 Čech (Scafari, Vopat; 5/5) – 06:42 Gromadzki (Pavlata, Fiala; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Červenka – Štěpánek, Černohlávek. Diváci: 154. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Litvínov: Kubík – Soušek, Kladivo, Prokeš, Kubíček, Hora, Vyhlídal – Starý, Postl, Scafari, Tůma, Čech, Vopat, Dej, Maštalířský, Bednařík.
Dynamo Pardubice: Vilém – Kubánek, Kaštánek, Jansa, Hebek – Dostál, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Pardubičtí junioři začali čtvrteční utkání nadějně, hned v 7. minutě se ujali vedení. První střela akce šla z pravého kruhu od Helikara, tu ještě domácí brankář betonem zastavil, ale následující dorážka od Adriana Gromadzkiho, který se ujal odraženého kotouče, už do sítě prošla – 0:1. Následně mohlo Dynamo navýšit náskok v přesilové hře, Litvínov ale oslabení ubránil. Oba celky měly ve zbytku úvodní třetiny několik šancí, ale žádná další branka v úvodních dvaceti minutách nepadla.

Dynamo se na začátku druhé třetiny provinilo faulem, přičemž Litvínov početní výhodu nezužitkoval a pokračovalo se za příznivého stavu pro Pardubice. Východočeši vyvíjeli na domácí celek tlak, kterému ale Chemici dokázali odolat a ještě hru otočil ve vlastní prospěch. Ve 32. minutě poslal Starý křižnou přihrávku z pravého kruhu na levý Ondřeji Postlovi, jenž našel skulinu u bližší tyče Viléma – 1:1.

Zlom utkání přišel na začátku třetí třetiny. Litvínov nejprve navyšoval stav bekhendovým blafákem Martina Starého2:1, a poté domácí proměnili i přečíslení tři na jednoho, které zakončil Jakub Bednařík3:1. Hra se poté přelévala z jednoho pásma do druhého, až přišel další gól hostů. Před brankou dostal kotouč osamocený Dominik Čech a poslal jej z první nad betonem pardubického gólmana – 4:1. Chvíli po gólu došlo k několika vyloučení hráčů na obou stranách, ale stav utkání se už nezměnil a Pardubice tak musí po sedmizápasové vítězné šňůře spolknout hořkou porážku.