20.12.2023

Béčko zvrátilo špatný úvod a potřetí v sezoně porazilo Litoměřice

Dynamo B prohrávalo v Litoměřicích už po 107 vteřinách, ale díky brankám v druhé a třetí třetině dokázalo zkompletovat comeback a odnést si všechny tři body. Rozhodující trefu vsítil z přesilovky útočník Jakub Lichtag.

Chance liga, 31. kolo, středa 20.12.2023, Litoměřice, Kalich Arena

Litoměřice

1:2
1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 01:47 Vitouch (Černohorský, Svoboda; 5/5) – 32:07 Rohlík (Nedbal; 5/5), 40:43 Lichtag (Kaut, Kaplan; 5/4). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Belko. Diváci: 809. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:33 (10:12, 8:13, 9:8). Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 40:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Kroupa, Husák, Aubrecht, Tůma, Černohorský – Korkiakoski, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Plos – Kordule, Vitouch, Svoboda – Costa, Hrabík, Senčák.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Pochobradský, Rohlík, Rouha – Herčík, Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Paleček.

Úvod duelu Pardubicím vůbec nevyšel. Domácí otevřeli skóre po necelých dvou minutách. Klíčovým mužem byl dvacetiletý forvard Michal Vitouch, který tečoval pohotovou ránu Jakuba Černohorského a poslal svůj tým do vedení. V čase 16:49 mohl srovnat Daniel Herčík, jehož chytrá klička do bekhendu rozhodila brankáře Oldřicha Cichoně, ale v rozhodujícím momentu nezvládl přehodit beton.

Špatně vstoupil tým Tomáše Jirků i do dějství druhého, protože už po 48 sekundách od úvodního buly mohly jít Litoměřice do dvougólového vedení, skvělý zákrok však předvedl David Honzík, jenž zlikvidoval pokus centra Josefa Jíchy. Po půlhodině hry se podařilo Dynamu vyrovnat. Béčko výborně odmakalo oslabení a nedovolilo svému soupeři navýšit stav. Krátce po skončení početní nevýhody se prosadil Ondřej Rohlík, který z modré vyslal na Cichoňovu svatyni precizně umístěnou střelu a dal tak na 1:1.

Začátek poslední dvacetiminutovky naopak vyšel lépe Pardubicím. Ještě před koncem druhé třetiny obdržel B tým přesilovku a relativně rychle výhodu zúročil. Ve 41. minutě zkusil své štěstí zkraje pásma Robin Kaplan. Jeho projektil sice v síti neskončil, ale způsobil velký zmatek v brankovišti, kde se nejrychleji zorientoval Jakub Lichtag a ze vzduchu dotlačil kotouč do branky. Dynamo ještě mělo v závěru utkání několik dobrých příležitostí, ale navýšit na 3:1 už nedokázalo. Ze Severních Čech si tak bere tři body za vítězství 2:1.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): ,,Do zápasu jsme bohužel nevstoupili dobře a inkasovali jsme hned ve druhé minutě branku. Následovalo několik přesilovek domácích, které jsme ubránili díky dobré práci v oslabení, což nás nakoplo do zbytku zápasu. Od druhé třetiny jsme měli víc ze hry, hráli jsme do těla, útočili jsme a měli jsme dobrý pohyb. Zaslouženě jsme se dostali do vedení. Mrzí mě, že jsme nedali třetí branku, ale o to víc si vážíme toho, jak zápas dopadl."