10.1.2024

Dynamo prohospodařilo velký náskok, v Brně zvítězilo až v prodloužení

Pardubičtí hokejisté vyhráli v předehrávce 47. kola Tipsport extraligy v Brně 7:6 v prodloužení. Dynamo v zápase dvakrát vedlo o čtyři góly, ale Kometa se nevzdala, ve třetí třetině zápas zdramatizovala a v poslední minutě základní hrací doby srovnala na 6:6. O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém si nakonec Pardubice díky gólu Martina Kauta vzaly výhru zpět. Lukáš Sedlák vstřelil svůj první hattrick v extralize, další pardubické góly vstřelili Patrik Poulíček, Peter Čerešňák a Jan Mandát.

Tipsport extraliga, 47. kolo, středa 10.1.2024, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

6:7
1:2, 0:3, 5:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 10:08 Zaťovič (Flek, Ščotka; 5/4), 43:25 Gazda (Pospíšil, Ďaloga; 5/5), 49:07 Flek (Ščotka; 5/4), 51:10 Pospíšil (Kos; 5/5), 52:26 Gazda (Ščotka, Flek; 5/4), 59:08 Gazda (Flek, Ščotka; 5/5) – 14:02 Poulíček (Čerešňák; 4/5), 17:40 Sedlák (Kaut, Čerešňák; 5/4), 35:08 Čerešňák (Mandát; 5/5), 35:20 Sedlák (Kaut, Vála; 5/5), 38:05 Sedlák (Radil, Čerešňák; 5/4), 48:20 Mandát (Hrádek; 4/5), 60:43 Kaut (Sedlák, Košťálek; 3/3). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Blažek, Hynek. Diváci: 6445. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 26:35 (6:15, 5:13, 15:6). Zblokované střely: 16:13. Hity: 3:2. Vhazování: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 6:6, 6:7.
Kometa Brno: Kavan (36. Lukeš) – Ščotka, Osburn, Kučeřík, Kaňák, Ďaloga, Gazda, Svoboda – Zaťovič, Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko, Kohout – Kos, Kollár, Kratochvíl – Okál, Holík, Moses.
Dynamo Pardubice: Will – Hájek, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Paulovič, Sedlák, Kaut – Kousal, Cienciala, Radil – Mandát, Poulíček, Macek – Říčka, Musil, Pochobradský.