22.10.2015
Adam Joska

Starší dorostenci nedokázali navázat na výhru po nájezdech

Do boje o páté místo tabulky nevstoupili starší dorostenci Dynama příliš dobře, po dvou třetinách prohrávali o dvě branky. Ve třetí třetině dokázal po dorážce ve 46. minutě snížit Paliesek, jenže ve zbytku zápasu se už domácím vyrovnat nepodařilo.

NOEN extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pátek 23.10.2015, Tipsport arena

Dukla Jihlava

1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 46:09 Paliesek (Kaut, Machala) – 5:28 Čermák (Kadleček), 30:04 Adam (Čermák). Rozhodčí: Wágner – Svoboda, Grundler. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 38:29.
Dynamo Pardubice: Klouček – Trejbal, Žouželka, Boček, Matýs, Javůrek, Mert - Machala, Kaut, Paliesek, Martínek, Šeliga, Štefka, Syrovec, Pochobradský, Kubišta, Petrus
Dukla Jihlava: Šťastný – Trávník, Pražák, Mareš, Srnský, Slabý, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Berka, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal

Dukla byla v úvodu utkání mírně aktivnějším celkem než Dynamo a v 6. minutě se ujala vedení. Kadleček poslal kotouč k levému mantinelu na Davida Čermáka, jenž si s ním vybruslil břed domácí svatyni a následně ho poslal přesně k pravé tyčce – 0:1.

Pardubičtí svěřence se po inkasované brance snažili vyrovnat, jenže do se jim příliš nedařilo, nemohli se dostat do žádné vážnější šance. Syrovec svou střelou trefil pouze brankovou kontsrukci a pět minut před koncem první třetiny po faulu Mejzlíka měli domácí výhodu přesilové hry. V jejím úvodu se ale do nebezpečné šance dostal jihlavský Adam, který po rychlém přečíslení ocitl zcela sám před Kloučkem, jenže bekhendové zakončení nedokončil včas. Těsně po konci přesilové hry se Pardubice dostaly do tlaku před brankou hostů, Šťastný ale všem jejich dorážkám odolal.

Do druhé periody vstoupili domácí vyloučením, jenže do Dukla nedokázala využít a do slibné šance se dostal naopak Petrus, který měl dost času na zakončení, ale bekhendem trefil strážce hostující klece pouze do betonu. Následovala také přesilovka Dynama, jenže ani oni s ní nedokázali naložit příliš dobře.

Ve 31. minutě přihrál Čermák přesně Dominiku Adamovi na levou stranu a ten z kruhu pro vhazování střelou do horní části branky propálil Kloučka – 0:2.

Ve zbytku druhé dvacetiminutovky dvakrát zvonila branková konstrukce Jihlavy, nejprve když Mertovu střelu tečoval tesně před brankou Machala a poté po Kautově pokusu z levé strany. Minutu před sirénou ještě trefil Šťastného bekhendovým pokusem do masky Machala.

Po ubráněném oslabení Dynamo ve 47. minutě poprvé v zápase udeřilo. Machala vypálil z pravé strany, jeho střelu gólman pouze vyrazil před sebe, kde pohotově dorážel Kaut, Šťastný kotouč vyrazil opět před sebe, čehož už Ondrej Paliesek využil a dorážkou k bližší tyčce snížil na rozdíl jediné branky – 1:2.

Pardubičtí měli v závěru šanci na vyrovnání, když byl vyloučen Oščádal, jenže tu nevyužili. Dvacet vteřin před koncem to ještě zkusili bez gólmana v šesti hráčích v poli, jenže ani poté nedokázali vstřelit vyrovnávající branku. Jihlava tak uhájila své postavení v tabulce před svým dnešním soupeřem a odskočila mu na rozdíl tří bodů.