21.10.2013
(HoH)

Starší dorost přestřílel Písek a těší se na páteční derby

PÍSEK — Velmi důrazně rozervali starší dorostenci smolnou šňůru vysokou výhrou v Písku o čtyři branky. Mladým Východočechům se enormně povedl nástup do utkání, v 11. minutě to bylo 4:0 z jejich pohledu a výhru si nenechali utéci. Dvě branky vstřelil obránce Jakub Procházka, další přesné zásahy přidali Daniel Voženílek, Martin Hlaváček, Ondřej Panna a Michael Špaček.

Extraliga staršího dorostu, 18. kolo, pondělí 21.10.2013, Zimní stadion Písek

Písek

2:6
0:4, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 32:57 Turek (Koutenský), 53:03 Točík (Bárta) – 4:18 Daniel Voženílek (Procházka, Vyskočil), 4:45 Hlaváček (Franc), 5:49 Procházka (Špaček, Daniel Voženílek), 10:14 Panna (Budík, Špaček), 31:06 Špaček (Procházka), 39:57 Procházka (Špaček). Rozhodčí: Dvořák – Šperl, Zíka. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. Diváci: 110. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6.
Písek: Fogl – Červinský, Hanus, Kadlec, Kajtman, Koutenský, Radoš, Sentenský, Turek – Bárta, Bednařík, Duchoň, Heřmánek, Marcilis, Pixa, Pokorný, Rod, Skala, Šuhaj, Točík.
Dynamo Pardubice: Červený – Budík, Faltys, Franc, Horyna, Procházka, Vyskočil – Havrda, Hlaváček, Kusý, Martinec, Panna, Rohlík, Špaček, Velinský, Daniel Voženílek.

Extraligové utkání mezi Pískem a Pardubicemi Odstartovalo ve svižném tempu a již v čase 4:18 Daniel Voženílek poslal hosty do vedení. Za necelou půlminutu už byl náskok Pardubic dvoubrankový. Francovu střelu od modré čáry chytře tečoval Martin Hlaváček – 0:2.

V čase 5:45 navíc Jakub Procházka přetavil početní výhodu ve třetí gól hostů. Východočechům to však nestačilo a na začátku jedenácté minuty další tečovanou střelou skóroval Ondřej Panna – 0:4. V závěru první části měli slepené šance Voženílek a na druhé straně Točík, stav na ukazateli skóre se však nezměnilo.

Také start druhé třetiny byl odehrán v rychlém tempu, hrálo se nahoru dolů a branku mohl zaznamenat kdokoliv. Diváci si však na další gól museli počkat do dvaatřicáté minuty. V čase 31:06 hosté zužitkovali přesilovou hru Michael Špaček z levého kruhu napálil kotouč přesně pod horní tyč – 0:5.

Následně se domácím alespoň podařilo smazat hrozivě vypadající nulu v kolonce vstřelených branek, to když se v závaru před brankou pardubického celku nejlépe zorientoval Jan Turek a upravil na 1:5. Druhá část utkání však přinesla ještě jednu korekci skóre, a to v posledních vteřinách hry, když přidal svou druhou branku v utkání Jakub Procházka, který z levého kruhu zamířil nad ruku brankáře Fogla – 1:6.

Závěrečné dějství bylo na branky nejchudší a za rozhodnutého stavu se utkání v Písku prakticky jen dohrávalo. Blízko navýšení pardubického náskoku byl Voženílek, jeho střele se ale postavila do cesty tyč písecké branky. Následně alespoň zmírnil krutost porážky domácí kapitán Dominik Točík, který využil Bártovy povedené přihrávky zpoza branky a snížil na konečných 2:6.