9.12.2023

Pardubický dorost doma těsně prohrál s Přerovem

Ve 25. kole skupiny B extraligy dorostu přivítalo Dynamo na domácím ledě Přerov. Pardubickým mladíkům se v sobotu příliš nevydařily především první dvě třetiny a otočit nepříznivý vývoj po Mikeskově snižující brance z 50. minuty už nedokázali. Utkání skončilo výsledkem 2:3.

Extraliga dorostu, 25., sobota 9.12.2023, Pardubice, enteria arena

Přerov

2:3
0:2, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 33:47 Řehořek (Řivnáč, Korec; 5/4), 49:54 Mikeska (Tvrdík; 5/5) – 06:10 Vlk (Dobřecký, Koudela; 5/5), 17:03 Koudela (Dobřecký; 5/4), 35:42 Pohanka (Koudela, Vlk; 5/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Obr, Topolský. Diváci: 80. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Novosad, Řehořek, Jaroš, Řivnáč – Rolinek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Lempach, Korec, Novák, Tvrdík.
Přerov: Šejba – Navrátil, Pala, Pohanka, Mozr, Matyáš, Cífka, Burda – Dobřecký, Mátl, Frnka, Ryšavý, Miklas, Švejcar, Vyroubal, Došlík, Koudela, Vlk.

První třetina se domácímu týmu nepovedla, mimo jiné ho trápila nedisciplinovanost. Už po 45 sekundách hry šel na trestnou lavici Úlehla, ale vydržel tam celé dvě minuty. Přesto poměrně brzy musel se svými spoluhráči skousnout soupeřův gól na 0:1. Po dobré kombinaci se prosadil z předbrankového prostoru přesně střílející Filip Vlk. Joskovo vyloučení z deváté minuty pak Zubři nepotrestali, to Lempachovo už ale ano. Tři minuty před přestávkou upravil na 0:2 Filip Koudela.

Ve druhé třetině si tedy svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse potřebovali vytvořit větší tlak směrem dopředu, což se jim však nedařilo. Hra se dlouho přelévala z jedné strany na druhou a ani se moc nepřerušovalo. Ke snížení na 1:2 napomohla Dynamu přesilovka. Na Mozrův faul zareagoval ve 34. minutě vstřelenou brankou Jiří Řehořek. Jenže Hanáci si o dvě minuty později vzali dvougólový náskok zpátky. Pardubická defenziva neubránila svižnou a pohlednou kombinaci soupeře, na jejímž konci stál k levé tyči přesně střílející Adam Pohanka.

V úvodu třetí periody Východočeši ubránili po hákování kapitána Rolinka přesilovou hru Přerova. Následně bojovali o snížení na 2:3, kterého se dočkali deset minut před koncem základní hrací doby. Volný puk si v mezikruží našel Martin Mikeska a prostřelil gólmana Šejbu. Start obratu tato trefa ovšem neznamenala, přestože si domácí střelecké příležitosti vytvořili. V závěru si trenérský štáb Pardubic vzal oddechový čas a také odvolal brankáře Tuláčka. V emočně vypjaté koncovce, během níž došlo k vyloučením na obou stranách, se Moravané ubránili a z východu Čech si odvezli všechny tři body.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Soupeř dnes zaslouženě vyhrál. My jsme začali bojovat až ve třetí třetině a v závěru už jsme nestihli ztrátu smazat. Sice jsme snížili na 2:3, ale skóre jsme otočit nedokázali.“

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): „Důležitost zápasu asi ovlivnila celkovou úroveň utkání. Nebyl to moc pohledný duel. Pro nás však byl důležitý v tom, že se pořád držíme v nejlepší pětce tabulky. Šli jsme do zápasu s tím, že zkusíme urvat nějaký bod. Tým plnil taktiku, jak nejlépe dokázal. Myslím si, že bojovnost byla z naší strany trochu větší. Pardubice mají neskutečnou kvalitu v útoku, ale my jsme naštěstí využili své šance. Do poslední vteřiny jsme se nicméně báli o výsledek, protože tento soupeř je skutečně kvalitní.“