22.3.2024

Konec sezóny oddálen! Junioři udolali Třinec v prodloužení a budou se tak snažit sérii vyrovnat

Čtvrtfinále se přesunulo do pardubické Enteria arény. Jako první do vedení šli Oceláři, ale ve druhé Třetině začala znovu přestřelka. První gól Dynama vstřelil Daniel Herčík, který ale byl poté i vyloučen do konce utkání. Po druhé části vedly Pardubice 4:3, jenže Třinec ve třetí třetině vyrovnal a jelikož žádná jiná branka nepadla, zápas šel tak do prodloužení. V prodloužení po dvou minutách rozhodl Vojtěch Tvrdík, který zajistil Východočechům první výhru v sérii a oddálil konec sezóny.

Extraliga juniorů, ČF3, pátek 22.3.2024, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

5:4p
0:1, 4:2, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 23:23 Herčík (Pavlata, Fiala; 5/3), 29:03 Kalužík (Švec; 5/5), 35:33 Gromadzki (Fiala, Kalužík; 5/5), 39:21 Jaša (Švec; 5/5), 62:11 Tvrdík (Chabada, Gromadzki; 3/3) – 12:03 Spěváček (Haas, Holinka; 5/4), 27:50 Šutý (Cedzo, Kozlík; 5/4), 32:48 Spěváček (Haas, Holinka; 5/4), 48:36 Volas (Bartoš, Ramik; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Jiruška, Figer. Diváci: 250. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. Střely na branku: 46:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Batih – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Dostál, Jaša, Helikar.
Oceláři Třinec: Král – Horváth, Buják, Ošmera, Kurbaka, Volas, Andrle, Blaha – Haas, Gerych, Kozlík, Šilar, Ramik, Cedzo, Sikora, Bartoš, Spěváček, Pánek, Šutý, Holinka.

Hned na začátku první třetiny se dostal do dobré pozice domácí Pavlata, který si najel před Krále a střílel, třinecký brankář ale zasáhl svými betony. Poté se do velké šance dostal hostující Sikora, který dostal přihrávku mezi kruhy a střílel, jenže přestřelil. Třinec si potom zahrál početní výhodu, kterou využil Vojtěch Spěváček dorazil puk do branky - 0:1. Před první sirénou se v dobré pozici ocitl domácí Švec, ale ani jeho pokus neprošel do třinecké brány.

V úvodu druhé části si Dynamo zahrálo přesilovou hru pět na tři a bylo vyrovnáno, Daniel Herčík střelou od modré prostřelil Krále - 1:1. Poté přišlo ale vyloučení i na domácí straně a Oceláři využili další přesilovku, Patrik Šutý dorazil kotouč za záda Batiha - 1:2. Pardubice ale na tento gól ihned zareagovaly, Tadeáš Kalužík zakončoval do odkryté branky - 2:2. Daniel Herčík poté zamířil předčasně do šatny za faul kolenem a Oceláři tak měli k dispozici pětiminutovou přesilovku, kterou využili, Vojtěch Spěváček se ocitl před Batihem a zakončoval do odkryté brány - 2:3. Ke konci třetiny ještě přišly rychlé dva góly Pardubic. Nejdříve poslal puk mezi betony Adrian Gromadzki a poté procpal puk u pravé tyčky Tomáš Jaša - 4:3.

Třinci se podařilo ze začátku třetí třetiny opět vyrovnat, Patrik Volas střelou z mezikruží překonal pardubického Batiha. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo, sice oba celky měly šance, ale ani jednu z nich nedokázaly využít. Jelikož stav byl nerozhodný tak zápas šel do prodloužení.

V prodloužení se hned rozhodlo, kdy se k dorážce dostal Vojtěch Tvrdík, který překonal Krále a oddálil tak konec sezóny. Dynamo tak vyhrálo 5:4. Další zápas se tak odehraje v sobotu.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) „A pro nás hrozně těžká situace a oddalujeme si konec sezony ale zároveň, jsme nastavený tak že prostě jsme věděli že to dneska neskončí a že pro to uděláme všechno. Nebylo to lehké utkání furt jsme museli otáčet a podařilo se nám to. Museli jsme dotahovat a naštěstí se nám podařilo vždycky dotáhnout a v závěru druhé třetiny jsme dali gól na 4:3. Pak jsem udělal jednu chybu, kde soupeř se dostal do nějaký té střelecké příležitosti a vyrovnal a naštěstí jsme to v prodloužení uhráli a dali jsme ten gól. My zítra tady budeme znova hladový a doufám že to odstěhujeme Třince." René Mucha (HC Oceláři Třinec) „Tak my jsme dneska první dvě třetiny jsme si pomáhali pouze přes přesilovky, ale při hře pět na pět byli domácí lepším týmem, nedostávali jsme se do šancí rychle nám to nabourávali naše útoky a nebyli jsme schopni jejich obranný val prostě nějakým způsobem přečíslit. Ve třetí třetině jsme se malinko, už to vypadalo že se vracíme zpátky k té hře, kterou jsme předváděli doma. Bohužel z toho nějakého závěrečného tlaku jsme vytěžili pouze vyrovnávací gól v overtime jsme prohráli, protože jsme se zkrátka nedostali na puk jenom jednou jsme se ho dotkli, a tak jsme rychle odevzdali, takže domácí v té chvíli prostě byli na koni no a my jsme jim šanci nabídli.“