11.12.2023

Junioři vyhráli derby a připsali si tak první výhru v účasti o play-off

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas v rámci účasti o play-off na led svého rivala do Hradce Králové. V juniorském derby padlo celkem jedenáct branek. Dynamo si v napínavém utkání připsalo výhru 7:4.

Extraliga juniorů, 3. kolo, pondělí 11.12.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

4:7
1:3, 1:1, 2:3
Branky a nahrávky: 17:37 A. Novotný (Hora; 5/5), 27:12 Hrdlička (Hora, A. Novotný; 5/5), 58:06 Havlíček (Aschenbrenner; 5/5), 59:10 A. Novotný (Hora, Prášek; 5/5) – 00:24 Herčík (Pavlata, Kaštánek; 5/5), 15:58 Hebek (Kalužík, Burda; 5/5), 16:56 Pavlata (Koudelka, Herčík; 5/4), 39:18 Helikar (Jaša, Kaštánek; 5/4), 40:22 Herčík (Pavlata, Koudelka; 5/4), 49:17 Kaštánek (A. Novotný, Helikar; 5/5), 50:33 Pavlata (Herčík, Kubánek; 5/5). Rozhodčí: Barek, Micka – Štěpánek, Dědek. Diváci: 78. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:3. Střely na branku: 41:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 4:7.
Mountfield HK: Mrázek – Bezpalec, Havlíček, Hrbek, Pavič, Veselý, Černý, Pavelka – M. Beneš, A. Novotný, M. Beneš, Matašovský, Aschenbrenner, Hrdlička, Zámečník, Turena, Hora, Vencl, Prášek.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – A. Novotný, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Helikar.

Pardubice se hned v prvním vteřinách dostaly do vedení, kdy nejdříve střílel Pavlata a kotouč se od Mrázkových betonů odrazil k Danielu Herčíkovi, který zakončil do odkryté branky - 0:1. Poté se do dobré pozice dostal domácí Beneš, který vystřelil na bližší tyč, ale Vilém pohotově puk vyrazil. V 15. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, k tyči se trefil Tomáš Hebek - 0:2. O minutu později už Pardubice odskočily na rozdíl tří gólů, kdy přesilovku využil Dominik Pavlata - 0:3. Ke konci třetiny se hradečtí dostali ke kotouči a hned toho využili, první gól Mountfieldu vstřelil Adam Novotný - 1:3.

Na začátku druhé části se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, hradecký Hrdlička pálil nad rameno, ale pardubický brankář střelu zastavil. Ve 27. minutě už Petr Hrdlička Viléma překonal. když se trefil nad jeho lapačku - 2:3. Potom to zkoušel pardubický Herčík, který se dostal do ideální pozice, ale jeho pokus skončil v lapačce Mrázka. Těsně před zazvoněním druhé sirény Dynamo znovu odskočilo, když Jaša našel před brankou volného Jana Helikara, který počtvrté překonal Mrázka - 2:4.

Třetí třetina byla velmi bohatá na góly, nejdříve se opět v prvních vteřinách trefil Daniel Herčík - 2:5. Potom se Beneš dostal před Viléma a z pravého kruhu vystřelil, ale pardubický brankář předvedl fantastický zákrok. Poté přišly rychlé dva góly Pardubice, nejdříve se prosadil Tom Kaštánek a následně Dominik Pavlata, který vstřelil svůj druhý gól. Ke konci třetiny přidali také domácí dva góly, a to zásluhou Matěje Havlíčka a Adama Novotného. Dynamo si ale i tak svůj náskok udrželo a vyhrálo 4:7.