14.12.2023

Junioři mají druhou výhru v řadě, proti Budějovicím otáčeli

Povzbuzení prvním vítězstvím ve skupině O účast v play off, navíc ve východočeském derby, vstoupili junioři do domácího utkání proti Motoru. Z první třetiny odešla obě mužstva smírně, v té druhé se Dynamo dostalo do vedení, ale hosté otočili. Díky třem trefám ve zbytku zápasu však Dynamo dokráčelo pro další tři body do tabulky.

Extraliga juniorů, 4. kolo, čtvrtek 14.12.2023, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

5:3
1:1, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 03:04 Kalužík (Tvrdík, Burda; 5/5), 21:19 Pavlata (Kaštánek, Koudelka; 5/5), 34:57 Pavlata (Kubánek, Fiala; 5/5), 39:02 Herčík (Hebek; 5/5), 49:15 Švec (Fiala, Pavlata; 5/5) – 07:34 Pitel (Tůma; 5/5), 21:35 Moyseyev (Putz; 5/5), 34:17 Putz (Tůma, Kříž; 5/4). Rozhodčí: Veselý, Pastier – Teršíp, Hlinka. Diváci: 71. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Vilém (35. Tuláček) – Koudelka, Kubánek, Rájek, Tvrdík, Švec, Hebek, Kaštánek – Novotný, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Helikar.
České Budějovice: Maleček – Placek, Vachun, Tůma, Lukáš, Bystřický – Hoch, Sochor, Moyseyev, Šimon, Humeník, Pitel, Petrásek, Kotous, Seidl, Kříž, Aulický, Putz.

Dynamu se solidně povedl úvod, nabídnutou přesilovou hru sice nedokázalo využít, ale pár vteřin po ní se ve 4. minutě prosadil Tadeáš Kalužík a dostal domácí do vedení – 1:0. V 8. minutě poprvé také skórovali Budějovičtí, když se mezi úspěšné střelce zapsal Richard Pitel – 1:1.

A opět díky povedenému vstupu do druhé třetiny to bylo opět Dynamo, které si vzalo vedení zpět, konkrétně se trefil Dominik Pavlata – 2:1. Ale jako by se opakovala první část, hned v dalším střídání si v pásmu vzal puk Nikita Moyseyev, který pokořil Viléma – 2:2. Následovala ale pasáž, kterou si Dynamo za rámeček nedá, protože v rozmezí čtyř minut si zapsalo dva tresty a ten druhý hosté využili, když si připravil puk na střelu David Putz a třetí brankou vyhnal Viléma z brány – 2:3. Kromě střídání brankáře si trenér vzal oddechový čas a vypadá to, že se to vyplatilo, protože hned čtyřicet vteřin po něm dal svůj druhý gól v utkání Dominik Pavlata – 3:3. A to nebylo ve druhé třetině s góly všechno, jen minutu před koncem se podařilo skórovat Danielu Herčíkovi, jenž svým gólem posunul možnost zisku tří bodů opět blíž k Pardubicím – 4:3.

Třetí třetina už příliš šancí hostů na zvrat nenabídla a všechny střely Českých Budějovic pokryl vystřídavší Matěj Tuláček, Dynamo naopak ještě jedním gólem z hole obránce Martina Švece pojistilo své vítězství na konečných 5:3. Na hostujícího brankáře mířilo celkem 48 střel a Dynamo svojí aktivitou potvrdilo zisk dalších tří bodů.