Junioři berou z derby dva body

2.11.2017 | Adam Joska

PARDUBICE — První juniorské derby v této sezoně ovládli hokejisté Dynama. Nepříznivý vývoj otočili třemi brankami, o které se postarali Černý, Dušek a Zídek, jenže dvě minuty před koncem základní hrací doby o vedení přišli. O jejich výhře rozhodl v prodloužení druhou trefou v zápase Václav Zídek.

15. kolo, čtvrtek 2.11.2017 od 18:00 hodin, Tipsport arena

Mountfield HK
3 p

Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 - 1:0.
Branky a nahrávky: 11:49 Černý (Hoskovec), 33:09 Dušek (Hoskovec), 51:10 Zídek, 62:47 Zídek (Pochobradský) – 9:35 Mašín (Pohl, Hnik), 10:21 Hašek (Gaspar), 57:59 Hejna (Matějček, Havránek). Rozhodčí: Velčovský – Potůček, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Jánský – Bučko, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Žouželka, Zukal – Černý, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Martinec, Petrus, Pochobradský, Štefka, Syrovec, Veverka, Zídek.
Mountfield HK: Bartozel – Gaspar, Havránek, Hroudný, Jonáš, Kynčl, Moník, Muška, Pohl – Chalupa, Hašek, Havelec, Hejna, Hnik, Mašín, Matějček, Matouš, Moník, Pazourek, Řepík.

Aukce retro dresů Dynama

Po vyrovnaném začátku zápasu Hradec Králové v 10. minutě využil hned svou první početní výhodu, Hnik nabil na modrou čáru Pohlovi, jenž vypálil příklepem a kotouč ještě mírně tečoval mezi betony Jánského dobře clonící Patrik Mašín – 0:1. O čtyřicet šest vteřin později hosté navýšili své vedení, po přihrávce od Gaspara překonal pardubického brankáře Jakub Hašek – 0:2. Ale netrvalo dlouho a Dynamo snížilo na rozdíl jediné trefy, ve 12. minutě využil přesilovku i na domácí straně Jan Černý, jenž se dostal s pukem až před Bartozela, který si nepohlídal místo mezi svými betony, kam Černý z bezprostřední blízkosti poslal kotouč – 1:2. Ještě v závěru třetiny si Mountfield vytvořil tlak, dělovku od modré vyslal Jonáš, ani poté se dorážejícím hostů ležícího Jánského nepodařilo překonat.

V polovině druhé části mělo Dynamo minutu a padesát vteřin k dispozici početní výhodu pěti proti třem, jenže tu k vyrovnání nedokázalo využít. Pardubickou chybu na obranné modré nezužitkoval Hašek, jenž samostatný únik na Jánského v gól neproměnil. Na začátku 34. minuty se Pardubice radovaly z vyrovnání, Hoskovec objel s pukem branku a u pravé tyčky našel svou přihrávkou volného Dominika Duška, který z první zakončil nad beton Bartozela, který neměl šanci se celý přemístit – 2:2. Domácí se mohli ještě ve druhé třetině, když byli aktivnější, ujmout vedení, jenže to se jim nepodařilo. Mertova střela ihned po buly se otřela o brankovou konstrukci, proti akci dvou na jednoho zakončenou Duškem po přihrávce od Hoskovce vychytal Bartozel.

Na začátku třetí části vyrazil Jánský střelu z mezikruží betony, Matějček byl ve slibné šanci, jenže z dorážky netrefil odkrytou část branky. V 52. minutě se Pardubice prosadily v oslabení a otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. Zaváhání pardubické obrany využil Václav Zídek, který si svým napadáním vybojoval puk. Jeho první střelu sice Bartozel dokázal vyrazit, ale na bezprostřední dorážku už nestačil – 3:2. Pochobradský připravil dobrou šanci pro Štefku, kterému po kličce obránci nahrál do předbrankového prostoru, jenže on zakončil pouze do betonu gólmana. Dvě minuty a jednu vteřinu vyrovnal Martin Hejna, který unikl pardubický obraně a po bekhendovém blafáku poslal kotouč pod horní tyčku – 3:3.

O vítězi se rozhodlo až v prodloužení, první velkou šanci domácí nedokázali využít. Martinec vystihl přihrávku soupeře, nahrál do jízdy na levou stranu Štefkovi, který mu puk vrátil zpět na druhou stranu, jenže Martinec trefil jen brankáře. Rozhodující trefa přišla až v čase 62:47, Pochobradský se snažil brankáře přelstít bekhendovou kličkou, což mu sice nevyšlo, ale ke kotouči se dostal Václav Zídek, který ho z první poslal do odkryté části branky – 4:3.

Vzájemné zápasy 2017/2018
2.11.17 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:3p