9.12.2023

Dynamu se v sobotu nedařilo. Po dorostu nestačili na Zubry ani junioři

Dynamo zahájilo své účinkování ve skupině o účast v play off DHL extraligy juniorů dvěma prohrami s hanáckými soupeři. Po čtvrteční domácí porážce 1:4 s Olomoucí neuspěli pardubičtí hokejisté ani v sobotu v Přerově. Zubři zvítězili 4:2.

Extraliga juniorů, 2. kolo, sobota 9.12.2023, Přerov, Zimní stadion

Přerov

4:2
2:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 00:58 Kolařík (Hanák, Kuchta; 5/5), 19:28 Bárta (Buršík, Hradil; 5/4), 28:13 Bárta (Hradil, Tomiga; 5/4), 35:06 Halík (Švejda, Bárta; 5/5) – 15:22 Koudelka (Fiala, Pavlata; 5/3), 30:35 Bartoň (Paleček, Jaša; 5/5). Rozhodčí: Maťašovský, Čuňočka – Komínek, Viskot. Diváci: 148. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Přerov: Vojtek – Tomiga, Billa, Holík, Bárta, Janek, Škňouřil, Polame – Halík, Nášel, Mašek, Kuchta, Martiňák, Hlávka, Buršík, Hyža, Švejda, Hradil, Kolařík, Hanák.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Helikar, Kaštánek – Jaša, Paleček, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Pavlata.

Uplynulo 58 sekund od úvodního vhazování a svěřenci Jakuba Vence už prohrávali. Defenziva Pardubic nedokázala ubránit rychlý útočný výpad domácích ze středního pásma a především přesného střelce Ondřeje Kolaříka. Do většího náskoku Východočeši nicméně svého soupeře nepustili, a to ani v oslabení po Křečanově faulu.

V 15. minutě zamířili na trestnou lavici rovnou dva přerovští hráči a junioři Dynama přesilovku pět na tři využili. V nepřehledné situaci u Vojtkova brankoviště se gólově prosadil a na 1:1 vyrovnal Jakub Koudelka. Půl minuty před koncem první třetiny si Hanáci ovšem vzali vedení zpátky, když početní výhodu zužitkoval Dan Bárta.

Tento obránce se trefil i ve druhé části. Hosté opět doplatili na svoji nedisciplinovanost, konkrétně na příliš velký počet hráčů na ledě, který neunikl pozornosti rozhodčích. Bárta dostal ve 29. minutě přihrávku do místa, odkud v klidu zakončil do odkryté brány. O dvě minuty později ale pardubický celek podruhé snížil, když přerovské zaváhání v rozehrávce potrestal Šimon Bartoň.

Rovněž v tomto případě Zubři zareagovali a zase vedli o dva góly. Z rychlého přečíslení prostřelil brankáře Viléma Matěj Halík. Branka na 4:2 ze 36. minuty se nakonec ukázala být jako poslední. Ve zbylém dění se mladíci Dynama sice snažili otočit nepříznivý vývoj, brzdila je však mimo jiné další vyloučení. Sami navíc ve třetí periodě nevyužili dvě přesilovky a z Hané odjeli s prázdnou. Svým neúspěchem navázali na dorostence, kteří v sobotu doma prohráli s Přerovem 2:3.