5.2.2017

Dynamo prohrálo ve Zlíně po nájezdech

ZLÍN — Nakonec pouze s jedním bodem se ze Zlína vrací hokejisté Pardubic. Dynamo na jihu Moravy vždy vedlo, v závěru drželo dvoubrankový náskok, ale domácí dokázali zápas vyrovnat a rozhodnout jej ve svůj prospěch v samostatných nájezdech.

Tipsport extraliga, 45. kolo, neděle 5.2.2017, Zimní stadion L. Čajky

5:4sn
1:1, 0:1, 3:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 14:38 Bukarts (Honejsek; 5/5), 45:08 Holík (Bukarts; 5/3), 57:41 Veselý (Bukarts, Řezníček; 5/5), 59:21 Šťastný (Marušák, Kotvan; 4/6), rozhodující samostatný nájezd Bukarts – 11:32 Schaus (5/5), 26:51 Bárta (Nahodil; 5/5), 51:33 Čáslava (Schaus, Hubáček; 4/5), 57:15 J. Sýkora (Nahodil; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7 (0:0, 2:2, 1:4 – 0:1). Využití: 1:2. Diváci: 4534. Střely na branku: 46:29 (11:12, 6:9, 24:7 – 5:1). Srážky: 10:5. Vhazování: 27:38. Blokované střely: 12:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Nicholas Schaus.
Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Blaťák, Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Okál – O. Veselý, Honejsek, Bukarts – Gago, Sedláček, J. Ondráček – Ostřížek. Trenéři: Robert Svoboda a Martin Hamrlík.
Dynamo Pardubice: J. Hübl – Trončinský, Nedbal, Čáslava, Schaus, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – Rolinek, Špirko, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Bárta, Nahodil, J. Sýkora – Poulíček, T. Kaut, Starý. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Hokejisté Dynama sahali ve Zlíně po tříbodové výhře, v 58. minutě vedli na Zimním stadionu Luďka Čajky 4:2, domácí ale posléze snížili a v následné power play vylepšené přesilovkou srovnali. V nájezdech se dvakrát trefil Roberts Bukarts.

Nicholas Schaus poslal Pardubice do vedení

Oba týmy nastoupily v první části hry v dresech celorepublikové charitativní akce Legenda pomáhá, hned v úvodní minutě měl zajímavou šanci Robert Říčka, ten se otočil před brankářem Hüblem a následně hostujícího gólmana pořádně zaměstnal. Ten však střelu vyrazil ramenem.

V 5. minutě si Ján Sýkora zpoza mantinelu našel Jana Ščotku, který ranou z dálky prověřil Libora Kašíka. Tomu kotouč vypadl z lapačky a jen těsně minul odkrytou klec Zlína.

Do vedení se dostali hosté ve 12. minutě. Po vyhraném buly se snažila obrana Zlína zbavit kotouče, jenže kotouč nebyl odpálen nejlépe, tak se k němu ve shluku hráčů dostal Nicholas Schaus, který ihned vypálil a prostřelil Libora Kašíka – 0:1.

Chvíli na to Petr Holík našel Davida Šťastného ve výborné pozici, který instantní střelou trefil tyčku branky Dynama. Z další akce Zlína vyrovnal. Antonín Honejsek vybojoval puk u mantinelu, skvěle si obehrál Petra Čáslavu a našel Roberte Bukartse, který bekhendem prostřelil Jaroslava Hübla – 1:1.

Michal Bárta po Nahodilově akci vstřelil druhý gól Dynama

Na začátku druhé části hry hrály oba týmy ve čtyřech po vzájemné strkanici nejlepších hráčů Robertse Bukartse a Nicholase Schause. Více prostoru lépe využívali hokejisté Zlína, ale hosté odolali jejich snaze vstřelit rozdílový gól. Krátce poté hrálo Dynamo přesilovku, nevyužilo ji ale. Stejně dopadli v polovině základní hrací doby, když za hákování pykal Michal Bárta.

Oba týmy se střídaly v zajímavých akcích směrem dopředu. K nebezpečné střele se nejprve ve 34. minutě dostal Zdeněk Okál, jenže Jaroslav Hübl si s jeho projektilem poradil. Po něm na opačné straně Rastislav Špirko našel zcela volného Tomáše Rolinka, jenže tomu se taktéž nepodařilo uklidit kotouč do sítě.

Ve 37. minutě Dynamo podruhé v utkání vedlo. Lukáš Nahodil se skvěle přes Kotvana dostal před Kašíka a následnou přihrávkou našel Michala Bártu, který už dokázal uklidit kotouč za záda Libora Kašíka do odkryté klece – 1:2.

Petr Čáslava a Ján Sýkora zvyšovali na 4:2, Dynamo zápas ztratilo

Na začátku třetí třetiny měl Zlín po nedovolených zákrocích Karla Nedbala a Nicholase Schause výhodu dlouhé přesilovky pět na tři. Využil ji hned po pěti sekundách. Po vhazování se dostal ke kotouči Roberts Bukarts, který našel volného Petra Holíka. Ten svou vyrovnávací trefou vymetl pavučiny v růžku branky Jaroslava Hübla – 2:2.

Zlín poté mohl jít do vedení, jeho nápor pokračoval po Čáslavově hrubosti. Velkou šanci měli Robert Říčka s Petrem Holíkem, v poměrně jasné příležitosti ale netrefil Hüblovu kasu.

Krizovou chvíli Pardubice přežily a naopak samy v další početní výhodě udeřily! Nicholas Schaus obdržel kotouč od Petra Hubáčka a našel Petra Čáslavu, který prudkou střelou příklepem navrací Pardubicím vedení 2:3.

Dynamo se zatáhlo a čekalo na brejky. V 54. minutě Popelka našel Pavla Kubiše, který se snažil elegantně zakončit, nicméně branku ve velmi veliké příležitosti netrefil. Pardubice se poté dostaly do situace tří na jednoho. Tomáš Rolinek v 57. minutě zkoušel posunout na Petra Sýkoru, jenže jeho přihrávka nebyla nejpřesnější a z hypoteticky gólové akce tak sešlo.

V 58. minutě Tomáš Žižka neudržel kotouč na modré čáře a posléze se tak dostaly do útoku Pardubice. Rychlík Ján Sýkora se dostal přes Martina Matějíčka do zakončení a bekhendovou střelou dal Dynamu velikou naději na tříbodový zisk – 2:4.

Nadějný stav pro hosty vydržel pouze 24 sekund. Po přihrávce od Dalibora Řezníčka se dostal ke střele Ondřej Veselý a snížil svou tečovanou střelou na rozdíl jediné branky – 3:4.

Sto sekund před koncem třetí třetiny hrál Zlín bez brankáře, přesně v čase 59:00 rozhodčí přes protesty hostí vyloučil Nicholase Schause za zdržování hry, aneb za přikopnutí spoluhráčovy hole. Přesilovka šest na čtyři byla využita a – Jiří Marušák poslal puk na Kotvana, jehož ránu od modré tečoval David Šťastný za záda Jaroslava Hübla – 4:4.

Zlín v prodloužení nevyužil přesilovku, druhý bod získal v nájezdech

Jihomoravané byli za svou aktivitu ve třetí třetině, v níž vystřelili čtyřiadvacet ran, vyrovnáním. V nastavení měl nejprve šanci domácí Říčka a poté celý tým, když Nicholas Schaus putoval za katr za vysokou hůl.

V početní výhodě čtyři na tři domácí obléhali pardubické postavení, Petr Holík dokonce trefil horní tyč. Dynamo s vypětím všech sil odolalo jejich obřímu náporu.

Pětašedesát minut hry vítěze nenašlo. V první sérii samostatných nájezdů uspěl David Tomášek, domácí Roberts Bukarts vyrovnal ve druhé. Oba borci si to rozdali v přímém souboji ve čtvrtém setu, v něm byl úspěšnější lotyšský reprezentant a zařídil druhý bod pro domácí tým PSG.

Martin Hamrlík (PSG Zlín): „Jsem v brutální euforii, jelikož jsem jenom člověk a v momentě, kdy jsme dostali na 2:4, tak jsem chtěl odejít stejně jako polovina zimáku. Naštěstí jsme hned dali kontaktní gól a následně jsme dobře zahráli hru bez brankáře. Bude zázrak, když uděláme desítku, tudíž se pořád díváme pod sebe.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Dneska není co hodnotit. Kromě mých nervů opravdu nic.“