27.1.2024

Dorostenci vyhráli východočeské derby 2:0. Veřmiřovský vychytal nulu!

Pardubičtí dorostenci v dalším zápase přivítali Hradec. Pardubice šly jako první do vedení, a to zásluhou Davida Krčála. Ve druhé třetině přidal druhý gól Vít Macek. Pardubice nenechaly Hradec, aby se dostal do větší šance a zvítězily tak v dalším východočeském derby 2:0.

Extraliga dorostu, 9. kolo, sobota 27.1.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 08:23 Krčál (Novosad; 5/5), 33:46 Macek (Křečan, Vápeník; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský – Topolský, Zahradníček. Diváci: 117. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Novosad, Jansa, Řivnáč, Řehořek, Jaroš, Křečan – Macek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Krčál, Lempach, Korec, Novák.
Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Pánek, Wališ, Janeček, Studnický, Forejtek – Vondruška, Václavíček, Vítek, Šichan, Holoubek, Hornych, Hendrych, Páleník, Koklar.

Hned na začátku první třetiny se do šance dostal hradecký Václavíček, který vyslal střelu z mezikruží, Veřmiřovský byl připraven a připsal si tak první zákrok. V osmé minutě šly Pardubice do vedení, kdy se do samostatného úniku dostal David Krčál, který zasunul puk mezi betony brankáře - 1:0. Hostující Pánek se poté dostal před pardubického brankáře a střílel, jenže Veřmiřovský puk lapil do lapačky.

V obrovské šanci se ve 25. minutě ocitl domácí Tvrdík, který se sám dostal před Zárubu a trefil tyčku. Ve 33. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy se po krásné střele do horního rohu trefil Vít Macek - 2:0. Před koncem druhé části se do šance ještě dostal hradecký Studnický, který si najel na pravý kruh a vystřelil, ale mimo pardubickou svatyni.

Na začátku třetí třetiny mohl Vít Macek přidat třetí branku Pardubic, kdy mohl zakončovat do odkryté branky, ale promáchl. Do konce třetiny se nic vážného nestalo a Dynamo si tak udrželo vedení a v těchto derby vyhrálo 2:0.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) „Tak samozřejmě je velká pochvala klukům za 3 body. Potřebovali jsme to samozřejmě. Pochvala i za tu nulu vzadu. Důsledný hokej až samozřejmě na pár individuálních věcí, o kterých jsme si říkali. Měli jsme dobrý výkon do obrany a jsem rád, že jsme teď po těch zápasech, který jsme odehráli dobře a nesbírali jsme ty body, že jsme vyhráli. Velká pochvala pro kluky, kteří to dneska zvládli.“