7.12.2023

Dorost utrpěl debakl. Na ledě Vítkovic prohrál o 6 branek

Pardubičtí dorostenci sehráli další extraligový zápas ve Vítkovicích. Domácí si hned na začátku vytvořili tříbrankový náskok, na který Pardubičtí odpověděli až v úvodu druhé třetiny. Vítkovice své vedení postupně zvyšovaly a Dynamo nakonec na ledě soupeře prohrálo 2:8.

Extraliga dorostu, 24., čtvrtek 7.12.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

Vítkovice

8:2
3:0, 4:1, 1:1
Branky a nahrávky:03:40 Svozil (Daněk, Douda 5/5), 04:52 Hofnam (Nazad), 06:44 Hofman (Drábek, Zatloukal 5/5), 20:39 Korec (Joska, Řehořek 4/5), 27:06 Zatloukal (Daněk 5/4), 28:25 Nazad (Fasner, Daněk 5/5), 33:08 Svozil (Vítek 5/5) 36:58 Mareš (Zachariasz, Sedlák 5/5), 44:01 Sedlák (Mareš 5/4), 55:50 Úlehla (Joska, Řehořek 5/5) . Rozhodčí:Šutara – Vengřín, Bartek . Vyloučení:2:4 . Využití:2:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 3:0, 4:1, 1:1 .
Vítkovice: Varga – Zatloukal, Drábek, Vítek, Kisza, Sedlák, Fojtík, Szarowski – Hofman, Fasner, Nazad – Daněk, Svozil, Douda – Mareš, Zachariasz, Max. Man – Rončka.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (29. D. Valášek) – Ruml, Křečan, Řehořek, Úlehla, Koudelka, Jaroš – Lempach, Rolinek, Tvrdík – Joska, Korec, P. Tvrdík – M. Novák, Mikeska, Drábek – Šimonek.

Hned na začátku první třetiny se vedení ujali domácí, když Ladislav Svozil na poněkolikáté dorazil puk do branky - 1:0. O minutu později šly Vítkovice do dvoubrankového vedení, Marek Hofman dostal přihrávku a vypálil přesně - 2:0. Pardubickým hráčům se nedařilo dostat k puku a Vítkovice měly šanci za šancí, další z nich využily v šesté minutě, kdy se podruhé trefil Marek Hofman - 3:0. Do obrovské šance se Dynamo dostalo ke konci třetiny, kdy se k puku dostal Tvrdík, ale Varga střelu na poslední chvíli vyrazil.

Do druhé části vstoupily Pardubice lépe, ihned po vhazovaní se Lukáš Korec dostal před brankáře a poslal puk mezi betony domácího brankáře - 3:1. Poté si Ruml najel na levý kruh, odkud vyslal ostrou střelu, ale Varga puk schoval do lapačky. Vítkovice potom vstřelily dva rychlé góly, nejdříve se prosadil Patrik Zatloukal a poté Michael Nazad - 5:1. Dynamo nato vystřídalo brankáře a do hry tak nastoupil Valášek. Hostům se do konce třetiny nedařilo vytvořit větší šanci, zato domácí přidali další dvě branky a vytvořili si tak šestigólový náskok.

Na začátku třetí části byl vyloučen hostující Koudelka a domácí přesilovou hru využili, prosadil se Tomáš Sedlák - 8:1. Poté se v dobré střelecké pozici ocitl pardubický Tvrdík, ale na domácího brankáře recept nenašel. V 55. minutě Pardubice vstřelily druhou branku, kdy se z mezikruží trefil Erik Úlehla. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a Dynamo tak ve Vítkovicích prohrálo 2:8.